Автор: Marija

Сцена

Поранешниот на Северина ја срамни со земја заедничката вила вредна 2,5 милиони евра

Бизнисменот Милан Поповиќ пред три недели ја срамни со земја луксузната вила во која планирал да живее со поранешната сопруга Северина. Имено „кралот на бакарот“ како што го нарекуваат многумина […]

Вести

Температура до 32 степени, попладне пороен дожд

Времето претпладне ќе биде сончево со мала локална облачност. Попладне облачноста ќе се зголемува главно во планинските региони на север и на запад, каде ќе има услови за краткотрајна нестабилност, […]

Сцена

Сека Алексиќ објави фотографија од нејзиниот брат

Пејачката Сека Алексиќ ги воодушеви своите фанови објавувајќи фотографија која доби илјадници позитивни коментари. Станува збор за фотографија на која се братот на пејачката и нејзиниот син прегрнати во раце. […]

Хороскоп

Најдобриот комплимент кој може да му го дадете на секој хороскопски знак

Нормално, најлесно е да му кажете на некој дека е убав/а, но најголемиот дел од знаците на Зодијакот им се радуваат на поинаков тип на комплименти. Дознајте кој е најдобриот […]