Магазин

Избор на уредникот

Новата Мисица на Србија е Николина Бојиќ

Новиот Мис на Србија е Николина Бојиќ. Првата нејзина придружничка е Александра Докниќ, а втората  Ана Врчелј.  Николина е родена 1987 година и студира на факултет за фитнес. Нејзиното хоби […]

Избор на уредникот

Дали е ова најголемиот задник на светот?

Моделот и егзотичната танчарка од американскиот Mildwest, која настапува под името Vanity Wonder, потроши преку 15.000 долари за инекции за зголемување на задникот. Vanity (30) објави книга „Shot Girls“, во […]

Филм

Рекорден број пријави за Оскар за најдобар странски филм

Американската Академија за филмски уметности и науки примила рекорден број пријави за натпреварувањето за Оскарот за најдобар странски филм, категорија за којашто свои филмови годинава пријавија дури 71 земја, меѓу […]

Мода

5 фризури кои секогаш ќе бидат во тренд

Трендовите доаѓаат и поминуваат, некои фризури се секогаш ИН. Класични а истовремено модерни и универзални, секогаш ги освојуваат жените ширум светот. Нивната најдобра карактеристика е тоа што одговараат на секому, […]

Избор на уредникот

Ријана во цветен градник за новиот парфем

Пејачката Ријана набрзо ќе го лансира својот нов парфем Nude.Овие фотографии ги има објавено самата пејачка која за својот парфем вели дека е наменет за девојки кои сакаат оваа есен […]

Избор на уредникот

Дали овој задник е спремен за на плажа: Станија повторно покажа целулит

Најпознатата српска старлета Станија од неодамна отпатува во Америка, каде што и покрај густиот распоред, очигледно има доволно слободно време за прошетки. А, кога Станија ќе искочи на прошетка мора […]

Избор на уредникот

Најде виновник за распадот на бракот со Рајан: Скарлет бесна на Блејк

Нова кавга во Холивуд. Глумицата Скарлет Јохансон побесни на колешката Блејк Лајви поради тоа што мисли дека буквално го киднапирала Рајан Рејнолдс. Скарлет била две години во брак со Рајан, […]

Избор на уредникот

Арнолд Шварценегер конечно призна дека се восхитувал на Хитлер

Холивудскиот глумец Арнолд Шварценегер призна во својата автобиографија дека пред три децении се восхитувал на нацистичкиот водaч Адолф Хитлер. „Реков дека постојат само неколку луѓе кои се родени да бидат […]

Избор на уредникот

Северина и Милан Поповиќ сакаат да усвојат дете?

Иако се почесто се зборува за кризата во врската помеѓу Северина и нејзиниот вереник Милан Поповиќ, српскиот бизнисмен изјави дека би сакале да усвојат дете. „Јас и Северина многу сакаме деца. […]

Избор на уредникот

Пристигнува петто дете: Викторија Бекам трудна?

Странските медиуми пренесуваат дека поранешниот член на групата „Space girs“, Викторија Бекам го очекува своето петто дете со својот сопруг Дејвид Бекам. Парот за сега не даде изјава за овие […]