Магазин

Живот

Пред 45 години прегазил девојче, фатен сега благодарение на Фејсбук

Даглас Паркуст(62) од Њујорк  е идентификуван  како возач кој пред 45 години побегнал од местото на несреќата а прегазил 4 годишно девојче. Карол Асбу во 1968 година била прегазена. Првенствено […]

Живот

Шест причини поради кои девојките може да помислат дека сте геј

Девојките момците ги категоризираат поради неколку причини. Во продолжение прочитајте кои се шестте причини поради кој девојките може да помислат дека сте геј. 1.Секогаш зборувате со колку девојки се „мувате“. […]

Сцена

Фото: Викторија Лоба во кампања за сексуална едукација

Дурекс заедно со Викторија Лоба започнува кампања за едукација на младата популација за заштита од сексуално преносливи инфекции и непланирана бременост. Кампањата ќе се одвива на неколку локации низ Македонија, […]

Сцена

Станија е мажена за Русин

Минатата година се венчала за фитнес инструкторот кој е со потекло од Русија. Станија зборувала за врската со Владимир, но во јавноста го претставувала како свој вереник. -Точно е дека […]

Љубов и секс

Taa и тој после секс

Најголем проблем после сексот меѓу паровите е тоа што тој сака да се гали и разговара, додека тој не е претерано заинересиран за разговор, туку најмногу сака да спие, запали […]