Магазин

Сцена

Во четврток промоција на „Болес“- нов самостоен видео запис на ЛД Пистолеро

Во четврток во „Излет“ кафе ќе биде промовиран “Болес”, прв официјален сингл, а воедно и прв самостоен видео запис од ЛД Пистолеро. Видео записот ќе се најде на долго очекуваниот […]

Сцена

Расел Бренд : Проблемите со зависноста се последица на моето нездраво детство

Зависноста од дрога и секлуалната зависност тој ги објаснува како последица од лошиот живот кој го водел како дете. Кога бил дете тој бил зависен од гледање телевизија и конзумирање […]

Сцена

Викторија Бекам со ќерката на Њујоршката модна недела!

Викторија Бекам е видена на аеродромот во Њујорк со ќерката Харпер Севен. Славната креаторка на Твитер објавила дека патува во Америка за да присуствува на едно од најзначајните модни случувања, Њујоршката […]

Сцена

Блејк Лајвли: Сакам Бијонсе да биде мајка на моите деца

Актерката била воодушевена од изведбата на песната „Сингл Лејдис“ на Супербол пред два дена. Имено  таа изјави:  „Ох, Боже! Сакам Бијонсе да биде мајка на моите деца. Таа е неверојатна! Не […]

Сцена

Дани и Петел тајно се венчале!

Како што пренесуваат некои наши медиуми, поп-пејачката Дани се венчала со нејзиното долгогодишно момче Горан Михајловски – Петел. Кога нивната врска беше на почеток, во јавноста кружеа доста трачеви дека Петел е само […]

Сцена

Фото: Станија без шминка!

Станија ги почести своите фанови со фотка од себе без шминка.  Таа реши да го следи трендот кој моментално владее меѓу познатите – објавување слики без шминка. Станија ја објави оваа […]

Сцена

Фото: Северина посекси од било кога

Прекрасната хрватска пејачка Северина ги почести своите фанови со нова фотографија. Секси 40 годишната сплиќанка, во саботата вечерта ја стави оваа слика на својот фејсбук профил, моменти пред да настапи во Пула.  […]

Сцена

Џенифер Лоренс има две различни гради?

Американската актерка Џенифер Лоренс иако навидум изгледа прекрасно и соврѓено, сепак таа има една маана за која неодамна изјави во јавноста. Нејзините гради не се еднакви како сто всушност изгледаат, […]

Сцена

Николина Пишек спрема свадба во Франција

Српските медиуми пишуваат дека водителката од „Нова тв“ за јуни оваа година ја спрема својата свадба. Свечената церемонија на која убавата водителка ќе каже да на својот вереник српскиот бизнисмен […]