Живот

Живот

Излечете ги хемороидите со овие природни рецепти

Победете ги хемороидите на природен начин со овие рецепти кои ви ги претставуваме денес.Многумина го имаат овој непријатен проблем на натечени хемороиди или крвни садови во пределот околу анусот и […]

Живот

Видео: Генетски модифициран бик чие месо го јадеме – погледнете како изгледа

Генетската селекција и експериментите резултирале со бик два пати поголем од нормалната големина.Белиот белгиски бик спаѓа во огромните видови на добиток, кој практично е мешавина од мускули и месо. Овој […]

Живот

Со која храна до побрз метаболизам?

Храната побогата со белковини е клучна за да постигнете побрз метаболизам.Килограмите се топат побрзо со побрз метаболизам, а за да ја разбудите оваа „заспана убавица“ во своето тело треба малку повнимателно […]

Живот

Видео: Генетски модифицирани крави произведуваат „мајчино“ млеко

Со најновата генетска модификација, бебињата наскоро би можеле да се хранат со „човечко” мајчино млеко добиено од крава.  Кинески научници веќе одгледаа 300 грла добиток во кои се вметнати човечки […]

Живот

Микробранова- тивок убиец или само обична печка?

Микробрановите печки ги има во речиси секој дом. Во овој динамичен начин на живот, тие ни овозможуваат практичност, функционалност, штедат пари и време, одмрзнуваат, затoплуваат и ни го олеснуваат животот. Но, […]

Живот

Фото: Колку вреди секој дел од човековото тело на црниот пазар?

Сте се запрашале ли колкава вредност можат да достигнат деловите и органите од вашето тело на црниот пазар?  Сте се запрашале ли колкава вредност можат да достигнат деловите и органите […]

Живот

Со сода бикарбона и кленов сируп против различни видови на рак

Според италијанскиот лекар и научник Тулио Симончини успешно можете да се борите против смртоносните карциногени болести со помошта на раствор од една мала лажичка сода бикарбона во 250 мл кленов […]

Живот

Научниците откриваат: 4 шолји кафе на ден водат до прерана смрт

Американските научници открија дека пиењето четири шолји кафе на ден го зголемува ризикот од рана смрт, но само ако сте под 55-годишна возраст.Тие откриле дека пиењето на 28 чаши кафе […]

Живот

Научниците открија револуционерно апче против ракот

Новооткриениот лек кој ги уништува клетките на канцерот може да предизвика револуционарна борба против ракот.Новооткриениот лек кој ги уништува клетките на канцерот може да предизвика револуционарна борба против ракот, е […]

Живот

Дознајте зошто спанаќот е чувар на здравјето

Ви претставуваме неколку причини зошто спанаќот треба да ви стане омилена храна.Овој зелен, листест зеленчук е преполн со хранливи материи, антиоксиданси и антиканцерогени состојки. Има кревки, крцкави, темно зелени лисја, […]