Tweet

Tweet

Ако не ти се јавил за 3 дена кажи го на девојка му. Нека пати копилето!

Најдоброто од Ина. Популарната Ина е главна на социјалните мрежи. Своите твитер фанови постојано ги изненадува со своите интересни твитови.  Токму затоа многу беше тешко да го одвоиме најдоброто од неа. […]

Tweet

ТВИТОВИ НА ДЕНОТ: Секој револуционер има право на одмор у Грчка!

Не мора многу да се објаснува на што најмногу се фокусираа дел од најпопуларните твитерџии, бидејќи насловната фотографија кажува сѐ.Топлотниот бран некако нѐ одмина, но никако не нѐ одминува климактеричното […]

Tweet

ТВИТОВИ НА ДЕНОТ: „Летно хоби – турање на кафе кај другарки шо имаат клима“

Како што Македонија се наоѓа во жолта и алертна фаза, така и Твитер го преплави нов бран на креативни објави.Новиот бран на Твитер ни донесе малку љубов, политика, совети и […]

Tweet

ТВИТ НА ДЕНОТ: И лажните профили имаат вистински живот… Или…????

Твитови на денот.Најјакутелни последниве денови се лажните профили на опозицијата.  Сега ги има во се поголем број. Токму затоа твитерџиите ја искористија шансата па да твитнат нешто за лажните профили […]

Tweet

ВИКЕНД ТВИТОВИ: „Ве известуваме дека имате долг… Во ред, ќе правам референдум“

Помина уште еден викенд и тоа во духот на грчкиот референдум. Колку за потсетување над 60% од Грците се изјаснија дека се противат на воведувањето нови мерки за излегување од […]

Tweet

„Заев кога ја даде изјавата УАПСЕТЕ МЕ изгледа мислеше Бранко е уште Претседател и дека ќе го аболицира за да му го грее столчето“

Лидерот на опозицијата кој ништо не признава, омилен кај твитерџиите. Хаштагот Заев е повторно во мода. А како не би бил, кога лидерот на опозицијата благо кажано секојдневно не засмева со […]

Tweet

ТВИТОВИ НА ДЕНОТ: Колку чини Солун? Време е за купување недвижности!

Во прилог ви донесуваме нова доза духовити и крајно креативни твитови од рубриката „Твитови на денот“, во која специјално го издвојуваме шлагот меѓу статусите на Твитер.Твитер никогаш не спие. Твитерџиите […]

Tweet

ТВИТОВИ НА ДЕНОТ: Твитни, да ти кажам!

Рубриките „Твитови на денот“ и „Викенд твитови“ се новитет на нашиот портал и секој ден ќе објавуваме интересни твитови што претставуваат оригинално толкување на секојдневните случувања.Веројатно на многумина од Вас […]

Tweet

ВИКЕНД ТВИТОВИ: Од толкава „диктатура“, соросоидите нејќат избори!

Минатата седмица понуди многу вести и случувања на светската и домашната сцена. Масакрот во Тунис, Франција и Кувајт беше главна тема која и во почетокот на новата работна седмица е […]

Tweet

„Големите“ Твитер мисли на малите опозициски платеници!

Со вакви Твитер умови зачудени сме што досега не дојдоа на власт…Пробаа со Фејсбук и со лажните профили кои секако „ниско“ платените роботи ги правеа по партиските штабови, но некако […]