Вести

Вести

Познат идентитетот на нападнатите ракометари!

Според информациите од МВР, 24-годишниот Д.М. и 34-годишниот Н.Т. била нападнато од страна на хулигани, при што биле оштетени нивните возила.Нападот врз македонските ракометари се случил утринава околу 4 часот […]

Вести

Доделени нови 76 социјални станови во Прилеп

Со јавна распределба 76 семејство од Прилеп и прилепско денеска добија социјални станови. Според огласот што Министерството за транспорт и врски го објави во октомври минатата година, право на учество […]

Вести

Нова кривична пријава против двајца обвинители од тимот на Јанева

„Спаси ја сопствената кожа“, „Не штеди никого“, „Ќе бидеш казнет со поблага казна ако соработуваш“. Ова се дел од заканите кои му биле упатувани на вработен во МВР од страна […]

Вести

Спасов ќе поднесе нова кривична пријава против Ременски

По петнаесетте тужби од страна на заменик министерот за труд и социјална политика Диме Спасов до техничката министерка Фросина Ременски за разрешувањето на 15 директори на Центрите за социјални работи, денеска […]

Вести

Македонски ракометен репрезентативец повреден во масовна тепачка во Скопје

Еден македонски ракометен репрезентативец е повреден во масовна тепачка која вчера доцна вечерта се случила пред млечниот ресторан „Силбо“ на булеварот „Партизански“ одреди спроти Универзалната сала во центарот на Скопје, […]

Вести

Чешка испраќа полициски контигент на македонско- грчката граница

Чешкиот премиер Бохуслав Соботка, заедно со министерот за внатрешни работи, Милан Хованец, директорот на полицијата Томаш Тухи и македонскиот амбасадор во Прага, Паскал Стојчески денеска ќе присуствуваат на свечената церемонија […]

Вести

Македонија домаќин на Првиот годишен форум за заштита на личните податоци за земјите од Западен Балкан

Македонија е домаќин на Првиот годишен форум за заштита на личните податоци за земјите од Западен Балкан.Форумот е во организација на Дирекцијата за заштита на личните податоци, а се реализира […]

Вести

Попоски-Рот: Поддршка за интегративните процеси на Македонија во ЕУ и НАТО

Министерот за надворешни работи Никола Попоски денеска имаше средба со државниот министер за Европа во германското министерство за надворешни работи, Михаeл Рот.На средбата се разговарало за предизвиците и перспективите во […]