Вести

Вести

Груевски за Лидерс: Предностите на Македонија

Премиерот Никола Груевски во интервју за американскиот магазин „Лидерс“ зборува за стратегиските приоритети на Владата, за странските инвестиции, можностите за развој и стабилност на земјата, бегалската криза…„Лидерс“ магазин е основан […]

Вести

Поради врнежи од снег забрана за камиони кај Буково

Поради обични врнежи од снег вечерва од 19 часот повторно е воведена забрана за тешки товарни возила на патот Охрид – Ресен кај планинскиот премин Буково.Авто мото сојузот на Македонија […]

Вести

СДСМ сака да ја гледа Македонија каква што ја остави, опустошенa

СДСМ не сака странски инвестиции во Македонија бидејќи СДСМ немаше ниту една странска инвестиција во свое време, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ.Во продолжение следува интегрален текст од соопштението на владејачката партија СДСМ […]

Вести

Ќе одговараат ли Оливер Спасовски и началникот Лазе Велковски за катастрофалната истрага?

Деветнаесет годишниот скопјанец кој 10 дена помина зад решетки во истражниот затвор, осомничен дека на 3 јануари до смрт избоде врсник од денеска е дома, пренесува Алфа ТВ.Одлуката за негов […]

Вести

Ременски ја исполнува својата партиска задача, излегува на прес-конференција и пласира невистини

Фросина Ташевска Ременски очигледно не може да се помири со фактот дека тоне во своето незаконско работење и незаконско разрешување на директорите на јавни установи и хаосот што го остава […]

Вести

Васко Ефтов ја откри вистината за интервјуто на Заев

Ефтов ја откри вистината за интервјуто на Заев…Ефтов отворено го искажа својот став за случувањата во Македонија и за последното гостување на Заев во Канал 5. Притоа во продолжение прочитајте […]

Вести

ОБСЕ знаеле дека се спрема терористички напад во Гошинце и скриле?!

Мисијата на ОБСЕ (Организација за безбедност и соработка во Европа) во Скопје три недели пред да се случи нападот на терористите на полициската станица во Гошинце знаела дека се подготвува […]

Вести

Кабинет на дополнителен заменик министер: Ременски денес направи безуспешен обид да го прикрие незаконското работење

Министерството за труд и социјална политика прати демант во врска со ставовите изнесени на одржаната прес-конференција од страна техничкиот министер за труд и социјална политика, Фросина Ташевска Ременски на ден […]

Вести

Пишев го разобличи Заев: Со вчерашната изјава Заев покажа дека е тотално политички необразован

Изјава на пратеникот Васил Пишев по повод интервјуто на Зоран Заев на Канал 5.Во прилог ви ја пренесуваме неговата изјава: Сакам да ја информирам македонската јавност дека Зоран Заев на […]

Вести

Вистината: Еве зошто Груевски беше во САД со Бајден, еве кој врши терор врз Македонија!

Еве зошто Груевски беше во САД со Бајден, еве кој врши терор врз Македонија!Повелете народе, одговори на сите прашања! Целата вистина Од тоа зошто Премиерот Груевски беше на средба со Џо […]