Вести

Вести

Принцезата Дајана била убиена во возилото на итната помош?

„Дајана е убиена во возилото на итната помош“ гласи насловната страница на американскиот таблоид Globe од четвртокот којшто тврди дека поседува нови докази за смртта на британската принцеза. Иако поминаа […]

Вести

Ромни го зголеми водството пред Обама

Републиканскиот кандидат за американски претседател Мит Ромни ја зголеми предноста за три отсто пред актуелниот претседател од редовите на демократите Барак Обама. Ова го покажуваат резултатите што во четвртокот доцна […]

Вести

Гувернерот на Флорида по забуна навел број на секси телефонска линија

Гувернерот на Флорида Рик Скот на седницата на локалната власт објави број на кој граѓаните можат да добијат информации за ширење на смртносниот габичен менингитис, но по забуна оставил број […]

Вести

Кемал Монтено е жив

Кемал Монтено е жив. Иако вечерва низ босанските медиуми кружеше веста дека е починат, босанскиот „Мушки портал“ тврди дека тој е жив и здрав и дека вечерва ќе се појави […]

Вести

Неофицијално: Почина Кемал Монтено

Српски „Курир“ пренесува дека Кемал Монтено починал. Информацијата ја добиле од босанските медиуми кои сеуште се неофицијални.  Легендата на екс југословенската музика боледеуваше од дијабетис, а во последно време имаше […]

Вести

Италија ги распушти властите на Калабрија-поради мафија

Италијанската влада донесе со која се распуштаат властите на градот Калабрија, откако еден градски советник беше уапсен поради поврзаност со мафијата. Министерката за внатрешни работи Анамарија Кансењери соопшти дека одлуката […]

Вести

Обама ја загуби предноста пред Ромни

Американскиот актуелен претседател и кандидат на демократите, Барак Обама ја загуби предноста во анкетите во однос на републиканскиот противкандидат Мит Ромни, по минатонеделната телевизиската дебата, покажуваат националните анкети објавени во […]

Вести

Северна Кореја тврди дека може да го погоди САД

Северна Кореја предупреди дека територијата на Соединетите Американски Држави (САД) е во доменот на нејзините ракети и оцени дека неодамнешниот договор на Вашингтон и Сеул значи дека тие две држави […]