Ознака: авионска несреќа

Вести

Телата на загинатите патници на Судска медицина

Јавното обвинителство на Република Македонија информира за најновите детали по синоќешната авионска трагедија во која животот го загубија 6 лица.-Увидните екипи кои се наоѓаат на местото каде вчера во попладневните […]

Црна хроника

ВИДЕО: Во авионската несреќа загина целиот менаџмент на аеро клубот

Со авионот кој патувал од Тревизо за Приштина, управувал претседателот на аеро клубот Франческо Монтањер. Во авионот се наоѓал и потпретседателот Дарио Бастасин заедно со Лука Дале Муле, италијанката Илариа […]

Вести

Италијански пилоти кои слетале на скопскиот аеродром се на распит во ОЈ

Во тек е увидот на лице место раководен од јавното обвинителство кои се врши на местото на несреќата. И покрај тешко пристапните услови, се координираат и преземаат мерки за прибирање […]

Вести

Пронајдени се делови од урнатиот авион кај Кожле

Крило со една гума, метална електронска кутија, два мобилни телефона, карти за патување и една италијанска патна исправа, пронашле досега надлежните институции кои вршат увид на местото кај велешкото село […]

Црна хроника

Неофицијално: Објавени се имињата на загинатите Италијанци – една жена меѓу нив

Дел од албанските и косовските портали ги објавија имињата на загинатите во авионската несреќа која се случи попладнево во близина на скопско Катланово.Покрај браќата Бегај од Косово, како што пренесуваат […]