Ознака: авионска несреќа

Вести

ЧУДЕСНО: Фудбалерот кој го преживеа падот на авионот ги направи ПРВИТЕ ЧЕКОРИ

Преживеаниот фудбалер Chapecoense Alan Ruschel (27), кој после стравичната несреќа од падот на авионот комуницираше само со гестикулации, ги направи своите први чекори. Одбрамбениот играч беше прв кој го спасиле […]

Црна хроника

Приказна која крши срца: Она што го направи свршеница на загинат фудбалер на Чапекоензе ГО РАСПЛАКА светот!

На Бразил, а посебно на малиот град Чапеко, ќе им биде потребно долго време да закрепнат од тешката трагедија која се случи, кога во страшна авионска несреќа загинаа скоро сите […]

Црна хроника

Чапокоензе ги чека загубените синови: Последен поздрав од 100.000 навивачи!

Денеска во градот Чапокоензе ќе пристигнат телата на фудбалерите кои загинаа пред неколку дена во авионската несреќа која се случи во близината на колумбискиот град Меделин.Предвидено е на аеродромот во […]

Црна хроника

Се урна полициски авион во Индоезија!

Индонезиската полиција соопшти денеска дека постои стравување дека 13 лица загинале, откако е загубен контактот со полицискиот авион, кој летал кон островот Батам во близина на Сингапур. Лесниот авион „М28 скајтрек“, […]

Живот

Ќе ви смрзне крвта откако ќе дознаете ШТО истетовирале сопругите на загинатите фудбалери непосредно пред кобниот лет!

Тринаесет сопруги на фудбалерите на Чапокоензе само неколку дена пред ужасната несреќа која го потресе светот, направиле идентични тетоважи.Имено, тие во знак на поддршка за своите мажи направиле тетоважи на кои […]

Вести

Застрашувачки детали од трагедијата која го обви Бразил во црно: Откриено е зошто резервоарот на авионот бил празен!

Два дена по страшниот пад на авионот со фудбалери од бразилскиот клуб Чапокоензе во кој загина 71 лице, на виделина почнаа да излегуваат детали и потенцијални фактори за несреќата.Вчера за […]

Меѓународен фудбал

Пилотот очајнички барал да слета, операторката го „одложувала“

Во последниот разговор на пилотот  на паднатиот авион со  бразилски фудбалери, со  команда на лет во Колумбија, тој во паника барал коордиати за слетување  на пистата. Мигел Кирога од операторот […]

Меѓународен фудбал

Еве зошто одбраната на голманот се покажа како кобна за бразилските фудбалери кои загинаа во авионска несреќа!

Од вчера фудбалскиот свет е во тага откако фудбалерите и стручниот штаб на Чапекоензе настрадаа во авионската несреќа во Колумбија, каде требаше да го одиграат првиот финален натпревар во Копа […]