Ознака: авионска несреќа

Вести

Експлозии во Лидл откако авион се урна врз супермаркетот

Мал патнички авион се урна врз супермаркет Лидл во Португалија, соопштија локалните власти.Според првичните информации загинале најмалку пет луѓе – четворица кои биле во авионот и еден на земја. Авионот […]

Вести

Телеграми со сочувство до Москва за падот на рускиот авион во Црно Море

По повод денешното уривање на рускиот воен авион Ту-154 во источниот дел на Црното Море во близината на Сочи, при што загинаа сите 93 патници и членови на екипажот, телеграми […]

Вести

ВИДЕО: Преживеаниот фудбалер на Чапекоензе се врати на терен

Алан Рушел, кој успеа да ја преживее авионската несреќа на Чапекоензе, синоќа повторно се врати на фудбалскиот терен.Тој го изведе почетниот удар на ревијалниот натпревар во Бразил кој беше организиран […]

Вести

Застрашувачко видео од пад на Боинг!

Петмина членови на екипажот на товарен авион на компанијата „Аеросукре“ загинаа, а едно лице е тешко повредено откако вчера се урна летало во источниот дел на Колумбија.Авионот „боинг 727“, кој летал […]

Црна хроника

Го преживеа падот на авионот на Чапекоензе и откри шокантни детали: Еве што се случуваше непосредно пред несреќата!

Новинарот Рафаел Хензел, кој го преживеа падот на авионот со фудбалерите на Чапекоензе, раскажа дека пилотот во последните моменти пред несреќата ниту еднаш не им рекол на патниците да се […]

Црна хроника

Светската јавност е згрозена: Фудбалскиот клуб чии фудбалери загинаа во авионска несреќа е…

Утрово осамна чудна вест која доаѓа од Бразил, а ја објавија повеќе светски медиуми.Бразилскиот клуб Чапокоензе, кој во авионската несреќа во Колумбија пред неколку денови ги загуби скоро сите фудбалери […]

Црна хроника

УЖАСЕН ПРЕСВРТ: Бразилските фудбалери во срушениот авион се убиени! Не станува збор за несреќа!

Боливискиот министер за одбрана Рејми Фереира, изјавил дека за трагичниот пад на авион во Колумбија на 29. ноември, во кој се наоѓале и фудбалери од бразилскиот прволигаш Чапокоензе Реал, виновен […]