Ознака: авионска несреќа

Сцена

По авионската несреќа во која загинаа бразилски фудбалери, комичар објави твит кој ги РАЗГНЕВИ сите!

Австралиски комичар предизвика огромен скандал кога само неколку минути по падот на авионот во Колумбија во кој загинаа повеќе од 80 луѓе, објави шега на Твитер, поради која сигурно зажали.-Во […]

Меѓународен фудбал

Ампутирани двете нозе на фудбалерот Фолман

Состојбата на Фолман и натаму е критична.Голманот на бразилската екипа, Чапекоенсе Џексон Фолман, иако ја преживеа авионската несреќа, остана без двете нозе поради сериозноста на неговата ситуација. „Минимални се шансите да преживеете авионска […]

Вести

Пронајдени црните кутии од авионот кој се урна во Колумбија

Колумбиски претставници изјавија дека на местото на несреќата пронајдени се двете црни кутии од урнатиот авион. Колумбиските медиуми објавија и детали од последниот разговор на пилотите со контролата на летот. Пилотите […]

Меѓународен фудбал

Како да ја претчувствувал смртта: Тренерот на Чапокоензе по квалификувањето во финалето даде МОРНИЧАВА ИЗЈАВА!

„Ако умрам денес, ќе умрам среќен“ – изјавил Каио Јуниор, тренерот на Чапокоензе по квалификувањето во финалето.Бразилскиот тим Чапокоензе не стигна да го игра финале на Куп на Суд Американа, […]

Фото

Последни фотографии на фудбалерите пред уривање на авионот

Фудбалерите на бразилскиот клуб „Чапокоензе“ требале утре да играат во Меделин против локалниот клуб Атлетико национал во финалето на Купот на Јужна Америка.Авион со 72 патника и девет членови на […]

Црна хроника

Се сруши авион со бразилски фудбалери: Преживеале само 6 патници

Само шест патници преживеале во авионот на смртта кој се сруши синоќа во Колумбија, а пренесуваше бразилски фудбалери.  Внатре имало 81 лице, 72 фудбалери и 9 членови на екипажот. Фудбалерите на […]

Вести

Се урна авион на Малта со функционери на ЕУ

Најмалку петмина функционери на Европската унија загинаа кога утрово се урна авион на Малта.Малиот авион се урнал набрзо по полетувањето од Меѓународниот аеродром на Малта во 07.20 часот по локално […]

Вести

Остатоците од урнатиот авион испратени на вештачење

Поради обемноста на материјалот и потребите на истрагата, подигањето и пренесувањето на остатоците од урнатиот авион ќе продолжи и денеска, информираат од Јавното обвинителство на Република Македонија.Екипи, како што наведуваат од […]