Ознака: американска амбасада

Издвојуваме Коментари

Владимир Панчевски: Почитување екселенцијо

Владимир Панчевски и се обрати на американската амбасадорка на својот Фејсбук профил. Го пренесеуваме во целост: Почитување екселенцијо, Огромна благодарност за вашата поддршка кон “мојата држава”, РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА во која […]

Македонија

Најчевска: Мислам дека кривична одговорност е претерано, но треба да има некаква прекршочна одговорност

Професорката Мирјана Најчевска смета дека треба да се поведе прекршочна постапка по грешката која ја направи македонската поп-ѕвезда Тамара Тодевска при интонирање на химната на прославата по повод 4 јули […]

Балкан

Бродиќ за состојбата во Македонија: Заев е марионета за странските амбасади

Предлогот на Косово како член на УНЕСКО е причина за повлекување на целиот персонал на српската амбасада а се е договорено со  тиранската  платформа која предвидува федерализација на Македонија, пренесува […]

Вести

ГО НЕМА БЕЈЛИ ДА СЕ ИЗРАДУВА: Наместо „џокерот“ од Кале, со честитки до Заев се појави вршител на должноста амбасадор на САД?!

Џес Бејли ниту не успеа да му се изнарадува во живо на производот од неговата “невозможна мисија“ во Македонија. Му честита во живо на Џафери, но не успеа на Заев.Најнова […]

Вести

Што бараа луѓе од американската, француската и германската амбасада меѓу народот кој упадна во Собрание и дали СДСМ ќе бара обвинение?

Од друга страна, Заев спроведе координирано сценарио чија цел беше провоцирање на народот кој реагираше на насилниот и нелегален избор за претседател.-Дали СДСМ ќе бара обвинение за луѓе од американската, […]

Вести

ДУИ е под уцена од СЈО и притисок од Амбасадата на САД

Демократската унија за интеграција (ДУИ) и лидерот Али Ахмети се под уцена од СЈО и притисок од американската амбасада од Скопје да коалицираат со СДСМ. Ова беше истакнато во вчерашната […]

Вести

Американската амбасада финансира и организира тајни координативни средби на соросоидните организации

Младинскиот образовен форум (МОФ) е уште една од низата соросоидни организации, кои во текот на изминатите неколку години активно работеше во дослух со амбасадата на САД како на добивање на […]

Вести

СКАНДАЛ: Службеник кој работи во мисијата на ЕУ, слугува на американската амбасада и на Џес Бејли

Екслузивно дознаваме веродостојни детали дека Лукас Холуб кој работи во мисијата на Европската Унија во Скопје, практично слугува за потребите на американската амбасада и неговиот неформален наредбодавач Џес Бејли.Иако амбасадорот […]