Ознака: апел

Видео

Порака до тато: „Не е ни чудно што сум силувана на 21 година…“

Овој краток филм претставува апел кој девојчињата и ќерките го упатуваат до своите татковци.Според податоците од Светската здравствена организација, една од три жени во светот ќе доживеат физичко или сексуално […]

Вести

Докторите апелираат: Жените да не ги игнорираат мамографските прегледи

Жените од Македонија да не ги игнорираат поканите на здравствените институции за бесплатен мамографски преглед за дојки кај жени над 50 години.Мамографскиот преглед е најважен против намалување на смртноста на […]

Живот

ИСЧЕЗНАЛЕ 3 ДЕВОЈКИ: Истата вечер биле пронајдени голи, издрогирани и обележани за вадење органи!

На интернет се појави исповед која исплаши многумина и која целосно ќе ви ја пренесеме во продолжение.„Исчезнаа три девојки во Сараево – Драгана, Мерима и Вахида. Сѐ се случи во […]

Вести

Тони Михајловски упати апел за помош на настраданите!

Актерот Тони Мијаловски на Фејсбук апелираше до сите негови колеги утре да му се придружат и заедно да им помогнат на поплавените граѓани во скопскиот регион.Ова е неговиот апел: „Јас […]

Вести

Апел до сопствениците на животни од поплавените подрачја

Агенцијата за храна и ветеринарство апелира до сопствениците на животни да го пријават секое угинато или исчезнато грло кај нив или кај матичниот ветеринар од надлежното ветеринарно друштво со кое […]

Вести

Апел за помош со механизација за расчистување на теренот

Екипи на Град Скопје и на јавните градски претпријатија и денеска се на терен во Сингелиќ и ги расчистуваат последиците од катастрофалното невреме што во саботата го зафати Скопје.Градоначалникот Коце […]

Локална самоуправа

Апел до жителите од погодените подрачја на општина Гази Баба

Во итни случаи како алтернативен пат се апелира да се користи обиколката на градот Скопје.Се апелира до граѓаните од настраданите места во општина Гази Баба: Смилковци, Црешево, Виниче, Страчинци, Стајковци, […]