Ознака: бомбици

Кулинарство

НАПРАВЕТЕ РАФАЕЛО ДОМА: Рецепт за оригинален Рафаело крем

Вкусот на малите Рафаело бомбици подразбира да потонете во еден уникатен рецепт – комбинација на слатки млечни производи споени во смеса која никогаш не можете да ја заборавите.Добра вест, внатрешниот […]

Кулинарство

Чоколадни бомбици- вегански, посни, без глутен

Нетипична подготовка на бомбици, овој пат  без кекси и  шеќер- туку од најздрави  состојки!Состојки: 1 шолја индиски ореви претходно потопени  2  часа во вода 1 шолја ореви претходно потопени  2  […]

Кулинарство

Највкусни и најбрзи плазма бомбици од само 3 состојки

Децата посебно ги обожаваат!Еден од рецептите „набрзинки“, кои ќе ги обожавате сигурно. Вкусни бомбици кои многу брзо се прават, а уште побрзо се јадат. Состојќи: 300грама мелена плазма биксвити + […]

Кулинарство

Топчиња без тронка маснотии а сигурно ќе ви успеат

Мали  фини  топчиња, лапни  голтни. Совршени  за престоните празнициСостојки: 300гр кекси  со  вкус на какао 150мл  сок од портокал 1 ванила шеќер 2 големи лажици  мармалад од портокал Рендана кора […]