Ознака: бомбици

Кулинарство

Топчиња без тронка маснотии, а сигурно ќе ви успеат

Мали  фини  топчиња, лапни  голтни. Совршени  за престоните празници Состојки: 300гр кекси  со  вкус на какао 150мл  сок од портокал 1 ванила шеќер 2 големи лажици  мармалад од портокал Рендана […]

Кулинарство

Вкусни бомбици кои ќе ги воодушеват сите чокохоличари

Овој рецепт е идеален за сите чокохоличари и за зимските вечери во кои секогаш ни е потребно затоплување со чоколаден третман. Ако сметате дека е премногу едноставен или сакате креативно […]

Кулинарство

Бомбици од темно чоколадо, портокал и слатка павлака

Ова е многу едноставен десерт, толку лесен за правење што ќе се претвори во совршенство дури и за тотален почетник при подготовка на деликатеси. Состојките само се мешаат, ладат и […]

Кулинарство

Чизкејк бомбици со Орео бисквити: Рецепт за вкусен десерт од само 4 состојки

Можете да направите вкусен десерт од само неколку состојки, а овие чизкејк бомбици со орео бисквити и бело чоколадо се еден таков рецепт. Не мора да ја запалите рерната за […]

Кулинарство

Есенски енергетски бомбици во 3 варијанти!

Подготовката на денешните рецепти не подразбира никакво третирање на состојките со температура (печење, варење итн.), па тоа освен што ќе задржи плус хранливи материи, ќе ни заштеди и многу време, […]