Ознака: борче стамов

Сцена

ФОТО: Познатите уживаат во кајакарство на Дојранско Езеро!

Плажата „Елем-турс“, која се наоѓа во центарот на Стар Дојран, ги доби првите кајакари.Станува збор за популарната брачна двојка Сања Николиќ и Слаткар, кои денес уживаа во убавините на познатата […]

Култура

Дојран преполн за викендот, културните манифестации дополнително ги ангажираа сите капацитети

Дојран е целосно подготвен за почеток на „Д Фест“, единствениот отворен музички фестивал во Македонија, кој од 15 до 17 јули по шести пат ќе се одржи, годинава во рамки […]