Ознака: Бутел

Црна хроника

Застрелано момче пред основно училиште во Бутел: Се трага по сторителот

Дваесет и едно годишниот А.Ј. во неделата вечерта бил застрелан пред основното училиште „Петар Здравковски Пенко“.Случајот во полиција бил пријавен од ГОБ „Св. Наум Охридски“ каде момчето било донесено дури […]

Вести

Се исполни барањето на жителите од Бутел-дезинфицирани домовите

Службите постојано се на терен и им помагаат на семејствата чии домови се под вода по страшното невреме кое викендов го зафати Скопје.Овој жител на Бутел вчера од лидерот на […]

Вести

Уставниот суд ја одложи расправата за оценување на законитоста на крстoт во Бутел

Уставниот суд денеска ја одложи расправата по иницијативата за оценување на уставноста и на законитоста на одлуката за поставување на 55-метарскиот крст во општина Бутел.Одлуката за давање согласност за поставување […]

Политички партии Црна хроника

Претседателот на УМС Бутел и советник во општина Бутел Дарко Костовски, учестувал во тепачка во Драчево

ЖЕСТОКА ТЕПАЧКА СО ОСУМ УЧЕСНИЦИ: Претседателот на УМС Бутел и советник во општина Бутел и во исто време и советник во кабинетот на Диме Спасов, Дарко Костовски, учестувал во тепачка […]

Вести

Филип Петровски за актуелната ситуација во Бутел: Двоглавиот орел, темелите на осветениот крст и Оливер Спасовски

Директорот на Државниот Архив на Република Македонија, д-р Филип Петровски вечерва гостува во емисија на ТВ Нова заедно со поранешниот пратеник од ПДП, Исмет Рамадани.Тема на дебатата во емисијата се […]