Ознака: вежбање

Живот

4 вежби кои за 20 дена ја намалуваат видливоста на проширените вени

Многу жени патат од проширени вени, поради што тешко се одлучуваат да ги разголат нозете кога ќе затопли. Па, како да ја спречите оваа несакна појава? Одлична превензција е: Повремената […]

Инстаграм Сцена

Милиони лајкови за минијатурното бикини на Ким Кардашијан

Милиони лајкови за минијатурното бикини на Ким Кардашијан За мошне кратко време по објавата фановите реагираа со огромно задоволство на нејзината објава како вежба во теретана во минијатурно бикини. Тоа […]

Нега и убавина

Има две деца, а изгледа подобро денес отколку во 20-те години од животот – тајната е во овие 5 работи

43-годишната Белинда Нортон од Австралија е мајка на две деца. Таа преку својот Инстаграм профил ја покажала неверојатната трансформација на телото, а нејзините следбеници тврдат дека изгледа подобро во 40-те […]

Нега и убавина

Вежби кои треба да ги правите секој ден ако работите од дома

Активноста е важна за да останете здрави додека сте во изолација. Телото мора да се раздвижи, да биде активно за да се задржи силата и флексибилноста, особено ако работите од […]

Видео Нега и убавина

Тренинг во домашни услови: 20 минути вежбање за затегнато тело

Без изговори! Тоа е мотото на фитнес инструкторката Памела Реиф која нагласува дека за вежбање ви треба само добра волја. Доказ за тоа се нејзините видеа со инструкции за вежбање […]

Живот

Дали треба да вежбате доколку се чувствувате болни?

Дали треба да вежбате доколку се чувствувате болни? Се чувствувате заморени, ве боли глава, немате сила и се чувствувате како пред разболување. Но, баш денес сте планирале да вежбате. Дали […]

Нега и убавина

30 минутен тренинг со Памела Рајф за цврсти нозе и обликуван задник

За овие вежби нема да ви биде потребна дополнителна опрема или скапи справи за вежбање. Фитнес инструкторката Памела Рајф подготви програма за почетници со која со секојдневно вежбање од 30 […]

Занимливости

Британец „го искачи“ Монт Еверест во својата зграда

Британскиот авантурист Џон Грифин (53) ја искористи насобраната енергија и слободното време за да „го достигне“ Монт Еверест во својата зграда. – Внесувањето јаглени хидрати е апсолутно клучно. Трошев, веројатно […]