Ознака: вработувања

Вести

Непотизам насекаде па и во МВР

Магдалена Несторовска, државен секретар во Министерството за внатрешни работи и висок партиски функционер на владејачката СДСМ си го вработила нејзиниот сопруг Љубислав Несторовски во ЕЛЕМ, дознаваме од извори во МВР.  […]

Вести

Како Санос произведе автобуси со само 3 вработени, Заев промовираше зделка каде постои сомнеж за голем криминал

Зад епската приказна која се продава во јавноста како македонска компанија со само 20 вработени успеала да произведе 5 автобуси за извоз во Казахстан се крие сомнеж за огромен скандал. […]

Вести

АД ЕЛЕМ со низа проекти – Големи инвестиции и вработувања

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски денес заедно со директорот на АД ЕЛЕМ Христијан Мицковски извршија увид во градежните активности на новата административна зграда на компанијата. Посетата Груевски ја искористи да […]

Вести

Груевски: Нови вработувања и прогрес, наместо криза и деструкција- нова американска инвестиција за нови 200 вработувања

Вработувања и прогрес, наместо криза и деструкција. Нова инвестиција од САД, NYSK Holding, за нови 200 вработувања, напиша на социјалните мрежи лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски. -Политичката криза во која опозицијата […]

Вести

Расте бројот на странски инвестиции во Македонија, до крајот на годината странскиот капитал ќе надмине 200 милиони евра

Над 2.900 нови вработувања ќе донесат десетината инвестиции кои се објавени во изминатиот краток период. Одлуката на инвеститорите за својата инвестиција да ја направат во Македонија се темели пред сѐ […]

Вести

Нова инвестиција: Чагатај кабло ќе вработи 200 лица!

Нова инвестиција за 200 нови работни места. Турската компанија Чагатај кабло ќе гради фабрика во зоната Бунарџик. Се работи за компанија која произведува електроника за автобуси и земјоделска механизација, а […]

Вести

Ѓорчев: Нови вработувања, градинки, училишта и спортски сали во Гостивар

Носителот на пратеничката листа на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „За подобра Македонија“ во ИЕ6 Владимир Ѓорчев, на денешната средба со граѓаните од Џамиџит маало во Гостивар рече дека програмата „Реално“ на […]