Ознака: гробишта

Сцена

Не издржа и повторно се зави во црно: Карлеуша го посети гробот на Дивна- кога ќе видите што правеше со сопствените раце ќе се наежите

Пејачката Јелена Карлеуша вчера им се врати на работните обврски и на снимањето на емисијата „Ѕвездите на гранд“ дојде во црно бела комбинација. Сепак не издржа Јелена повторно ја врати […]

Вести

Незаконски откопан гроб на градските гробишта, политичарка од СДСМ сакала да го присвои?

Локалниот портал „Охрид 1“, викендов јави за неверојатен случај од градските гробишта во Охрид, каде според нивни информации бил откопан гроб за да се провери дали во него има коски од […]

Вести

МВР без детали за сквернавењето на православните гробишта во Љуботен

Министерството за внатрешни работи (МВР) не соопштува никакви детали за синоќешниот инцидент во село Љуботен, каде беа сквернавени православните гробишта.Во полицискиот билтен од МВР денеска само соопштуваат дека вчера во 19,30 […]

Вести

Кому му пречат православните гробишта во Љуботен

Повеќе од 30 гробови беа осквернавени синоќа на православните гробишта во Љуботен. Гробиштата се наоѓаат во дворот на црквата Св. Никола во с. Љуботен, која е заштитена под Министерството за Култура […]

Вести

Костовски: Гробиштата во Љуботен се сквернавени на најкукавички начин

Почитувани Бутелчани. Денеска е направена голема штета, направено е дело кое ветува се само не соживот, само не живот!, напиша на својот ФБ профил првиот човек на ВМРО-ДПМНЕ од општина […]

Занимливости

Видео: Решила да ја реновира старата куќа, а тоа што го пронашле под неа – ги згрозило…

Ерика Карнер ја реновирала својата куќа од детството во Сан Франциско, а потоа нејзиниот изведувач на работите пронашол нешто необично.Ерика Карнер ја реновирала својата куќа од детството во Сан Франциско, […]

Занимливости

Утре е Задушница: Посетете ги гробовите на починатите, но ОВА НЕ ПРАВЕТЕ ГО, бидејќи се верува дека е грев

Утре се Митровденски задушници, ден за душата на починатите. Православните верници го одбележуваат овој празник со одење на гробишта, палење на свеќи, делење на храна и пијалоци. Сите знаат што […]