Ознака: еден загинат

Вести Свет

Најпознатиот музички бенд во Индонезија го проголтаа брановите

Брановите буквално го проголтаа најпознатиот музички бенд во Индонезија. По цунамито еден член на групата загина, а другите се исчезнати. Членовите на индонезискиот бенд „Seventeen“ заедно со публиката се меѓу […]

Црна хроника

Во судар меѓу автобус и автомобил-еден загинат и петмина повредени

Во тешка сообраќајна несреќа која изутрината во 5:45 часот се случи на магистралниот пат Струга – Охрид на крстосницата кај Струшкото село Мислешево едно лице го загуби животот, а пет […]

Вести Свет

Гори руска фабрика за метал, еден пожарникар загина, двајца повредени

Ноќеска во фабриката за метал “Електроцинк“ во Владикавказ, на југот на Русија, избил пожар кој зафатил 4,500 метри квадратни, јавува “Тас“, повикувајќи се на руското Министерство за вонредни состојби. Гаснејќи […]

Македонија Црна хроника

Еден загинат, пет лица повредени во сообраќајка на патот Охрид-Кичево

Едно лице го загуби животот, а пет се повредени од кои четири потешко во сообраќајна несреќа која се случила околу 01,25 часот по полноќ на магистралниот пат Охрид-Кичево меѓу товарно […]

Македонија Црна хроника

Едeн загинат и еден тешко повреден во сообраќајка на  патот Скопје-Велес

Едно лице загина на самото место на настанот, а едно е повредено во тешка сообраќајна несреќа што се случи на автопатот Скопје – Велес. Несреќата се случила кога 33-годишниот К.М. […]

Uncategorized Македонија Црна хроника

Еден загинат, двајца повредени во сообраќајка во Скопје

Осумнаесетгодишен скопјанец загина, а две лица се повредени во тешка сообраќајна незгода која се случила ноќеска 02:27 часот на улица „Јадранска магистрала“ во Скопје. Ноќеска во 02:27 часот во Скопје […]