Ознака: жени

Живот

Зошто жените имаат поблаги симптоми на COVID-19 отколку мажите?

Научниците открија можно објаснување зошто мажите може да бидат изложени на поголем ризик за развој на потешки симптоми на COVID-19 отколку жените и зошто би можеле да имаат полоши исходи, […]

Мода

Трендот од 80-тите се враќа во мода: Ова е најпосакуваното парче облека оваа сезона

Ако сакате да бидете во центарот на вниманието, мора да го имате ова парче облека во вашата гардероба. Судејќи според фотографиите на Инстаграм, можеме да заклучиме дека сите трендсетерки полудеа […]

Мода

Најинтересниот тренд оваа сезона: Овие панталони со сигурност ќе ги обожувате

Оваа сезона на располагање имаме најразлични трендови, па секој може да пронајде нешто според својот вкус. Оваа година, повеќе отколку некогаш порано, модните дизајнери беа креативни и нѝ понудија безброј […]

Мода

Оваа зима не ви е потребно ништо друго освен ова здолниште: Го крие вишокот килограми и се комбинира со буквално сè

Модата се врти во круг, а сега дојде редот на здолништата од тексас кои пред 10-тина години беа апсолутен хит. Ништо помалку популарни нема да бидат ниту оваа зима. Иако […]

Мода

Топли, удобни и елегантни: Овие панталони ќе бидат апсолутен хит оваа сезона

Постојат неколку модни парчиња без кои не можеме да ја замислиме својата гардероба без оглед на сезоната во која се наоѓаме и трендовите кои истата ги носи. Покрај класичната кошула, […]

Нега и убавина

Одличен за жени: Појадок кој „симнува“ 5 килограми, го нормализира метаболизмот, ја зајакнува косата и ја обновува кожата

Во својот состав, овој оброк содржи витамини и минерали кои го подобруваат изгледот на кожата, ја зајакнуваат косата, го нормализираат метаболизмот и го јакнат организмот. Ваквиот појадок ќе помогне во […]

Живот Занимливости

Зошто симпатичните и добри дечки секогаш завршуваат со невротични и лоши жени?

Можеби едноставно сте магнет за карактер кој не ви се допаѓа. Детектирани се 3 причини зошто добрите мажи завршуваат со жените кои потоа им ја „вадат маста“. 1. За да некој […]