Ознака: здрава исхрана

Сцена

Како Адел ослабна 30 килограми?

Светски познатата британска пејачка Адел неодамна ослабе дури 30 килограми, благодарение на книгата „The Sirtfood Diet“. Диетата се заснова на консумирање производи богати со сиртуин, протеин во организмот за кој […]

Живот

Претераната грижа за здравјето може да остави последици

Недоволното движење, лошата исхрана и анксиозноста се на врвот на листата ризици за појава на кардиоваскуларни болести. Меѓутоа, и опсесивната грижа за здравјето и претераното вежбање може да остават опасни […]

Живот

Исфрлила само една намирница од исхраната, а не е леб, се преполовила

Дали сте знаеле дека лажица масло содржи 120 калории? Една шолја тогаш треба да има околу 2000 калории. А, сега сетете се колку масло искористивте за денешниот ручек. И понатаму […]

Живот

Пет едноставни трикови со кои ќе ја ублажите менструалната болка

Постојат мали трикови благодарение на кои можете да ја спречите менструалната болка.1. Здрава исхрана Поборниците на здравата исхрана тврдат дека од пресудна важност е она што се јаде две недели […]

Живот

Докторите не ви кажуваат за ОВИЕ СЕМКИ, бидејќи можат да ги остават без работа: Толку се МОЌНИ што ги уништуваат и најлошите БОЛЕСТИ

Анти канцерогени својства можат да се најдат во било кое овошје, но семките од грозје имаат најголема концентрација. Денес семки од грозје можеме да најдеме во било која аптека во […]

Живот

Исфрлете го ЛЕБОТ и јадете што сакате: Еве колку точно ќе ослабете ако престанете да јадете леб!

Експертите објаснуваат дали избегнувањето на леб може драстично да влијае на вашата моментална тежина. Но, дали е навистина вредно да се откажете од ова меко парче рај во вашата уста?Лебот […]