Ознака: здрава исхрана

Живот

Од овие намирници умира ракот. Крајно време е да почнете да ги консумирате!

Медицински истражувања откриле дека овие намирници се многу корисни во случај на рак, а тие го негираат растот на рак. Поголемиот број од овие намирници се подобри и посилни и […]

Живот

Претерано дебел човек одлучил да го смени животот од корен откако бил замолен да купи авионска карта за двајца!

Рос Гарднер (39) стана вистинска инспирација за милиони луѓе кои се борат со вишок на килограми откако во рок од неколку 10 месеци ја намали тежината на 90 килограми и […]

Живот

ЕДНА РЕЧЕНИЦА му го сменила животот од корен. Денес е непрепознатлив!

Ричард Бренскам (26) по смртта на неговиот татко која се случила во 2015 година, утехата ја пронашол во храната и така со време достигнал режина од 206 килограми.Бил толку голем […]

Живот

Ѕвездите СЛАБЕАТ ПРЕКУ НОЌ со помош на овој рецепт!

Познатата холивудска нутриционистка Кимберли Снајдер, има советувано многу славни актерки за тајните на здравата исхрана, а неодамна објави и книга со 85 рецепти за убавина.Една од најважните работи која Кимберли […]

Живот

Таа САМА измисли рецепт за слабеење и ја ПРЕПОЛОВИ тежината!

Невозможни работи не постојат, бидејќи дури и да се чувствувате изгубени во своите килограми, никогаш не сте далеку од своето слабеење ако сте свесни како да го направите тоа!Англичанката Џесика […]

Живот

Храна против стрес

Добрата исхрана значи здрав и долг живот. Доколку правилно се храниме ќе бидеме порасположени и посмирени. Сигурно често пати ви се случува да бидете вознемирени, меѓутоа не сакате да пиете […]