Ознака: инвестиции

Вести

Инвестирани околу 130 милиони денари за изградба на спортски објекти во Ѓорче Петров

Кандидатот за пратеник од Изборната единица 2, Бојан Стојаноски заедно со директорот на Агенција за млади и спорт Марјан Спасески денеска на ново изграденото игралиште во УЗ Мирче Ацев се […]

Вести

Димовски: Владата со 101 милион евра ќе ги поддржи домашните компании

Носителот на изборната единица 3 од ВМРО-ДПМНЕ Илија Димовски денеска во Велес се сретна со повеќе преставници на препријатијата, на стопанството и на бизнис секторот, каде што разговараа на неколку […]

Вести

Груевски меѓу Прилепчани: Нови компании заинтересирани да инвестираат во Прилеп

Ние во нашата нова програма наречена „Реално“ предвидовме изградба на нов театар во Прилеп. Планираме и темелна реконструкција на Домот на културата, тој во некои делови веќе е реконструиран, но сега ќе се направи една […]

Вести

Димовски: Владина поддршка за компаниите кои ќе инвестираат во руралните средини

Владина поддршка за сите домашни и странски компании кои планираат да инвестираат во стопански капацитети во руралните средини, најави денеска носителот на третата изборна единица Илија Димовски од ВМРО-ДПМНЕ.Тој посочи […]

Вести

Ѓорчев најави повеќе инвестиции во гостиварско!

Владимир Ѓорчев, носителот на листата на коалицијата „За подобра Македонија“ во ИЕ 6 го посети Гостивар и на неколку средби со гостиварци пренесе дел од програмата на ВМРО-ДПМНЕ „Реално“ кои […]

Вести

Димовски: Нови инвестиции за патната инфраструктура во источна Македонија

Предвидуваме многу инвестиции за инфраструктурата во источна Македонија. Покрај тоа што ќе продолжат да се градат сите патишта кои во овој момент се градат или се реконструираат, би сакал да […]

Вести

Груевски: Ќе направиме многу нови работи за подобар живот на граѓаните

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски на социјалната мрежа Фејсбук сподели видео од реализирано ветување дадено пред граѓаните за реконструкција на регионален пат. Тој информира и за низата инфраструктурни проекти кои […]

Вести

Груевски: Македонска инвестиција ќе отвори нови работни места

Денес во технолошко индустриската развојна зона во Скопје почнува со градба втората македонска инвестиција, напиша денеска претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски на својот Фејсбук профил.Во продолжение следува интегрален текст од објавата […]