Ознака: криминалци

Занимливости

И тоа има, овие луѓе ги нарекоа КОРОНАВИРУС КРИМИНАЛЦИ

И тоа има, овие луѓе ги нарекоа КОРОНАВИРУС КРИМИНАЛЦИ Британски Мирор има опсежна статија за овие луѓе. Истите ги нарекува КОРОНАВИРУС КРИМИНАЛЦИ. И тоа затоа што се затворени поради плукање, […]

Видео Политички партии

Сафет Бишевац – милиони евра одат во џеповите на врхушката на ДПМНЕ

Сафет Бишевац – милиони евра одат во џеповите на врхушката на ДПМНЕ Да се потсетиме како беседеше Сафет Бишевац од парламентарната говорница за партијата на чија што сега листа е […]

Занимливости

Решиле да ограбуваат банка, па самите се заклучиле

Тројца криминалци решиле да ограбат банка , имале сигурно и план , но им пропадна. Безбедносните камери во руска банка снимија чуден грабеж . Тројцата крадци влегоа од задниот влез […]

Вести

Криминалци од СДСМ вршат рекет и бараат пари од фирми

Низ неколку скопски чаршиски друштва деновиве слушам различни варијанти на една иста сторија: во градот се појавила нова рекетарска банда која шета по дуќани, кафеани, кафулиња, бутки, бизниси и фирми […]

Вести

Бомба во Стајковци: Криминалците охрабрени од СДСМ дивеат!

Жителите на Стајковци се вознемирени од детонацијата што ја слушнаа вчера на првиот ден од отпочнувањето на изборната кампања.Голем број жители на населбата се собрани на самото место, а заради […]

Живот

Одморот им се претворил во пекол! Семејство залутало во сиромашен кварт- криминалци ја изрешетале мајката пред децата

Мајка од Велика Британија е изрешеана пред очите на своите деца и сопругот додека биле во Бразил. Тие тргнале по потрага на вода по улица на која живеат криминалци.Група криминалци […]

Вести

Василевски: СЈО малтретира домаќини луѓе, а ги ослободува криминалците

Како пратеник кој го гласаше во Собранието на Р. Македонија СЈО и како пратеник во следниот парламентарен состав сакам јавно да кажам дека во мене денеска постои длабоко разочарување. Затоа […]

Вести

ВИДЕО: Оливер Спасовски заедно со криминалците го бркал Спасов низ Скопје

Оливер Спасовски заедно со осудени криминалци од Серава во потера по Диме Спасов. Техничкиот министер за внатрешни работи денеска на прес конференција пред да биде објавено видеото се обиде да […]

Вести

Нови детали – Кои се лицата кои го нападнаа Диме Спасов со оружје пред Катастар

Лица со дебели криминални досиеја, со двоцифрен број на кривични дела и одлежани затворски казни минатата недела го нападнале и бркале дополнителниот заменик министер за труд и социјала Диме Спасов.Тешки […]

Вести

ВИДЕО: Алфите на СДСМ во потера по Диме Спасов

СДСМ соработува со подземјето и користи  криминалци за свои политички цели.  Ексклузивните снимки кои денеска ги објави Сител ја откриваат целата вистина за случајот со сообраќајката на заменик министерот Диме […]

Вести

Осудени криминалци кои имаат дебели полициски досиеа го нападнале Диме Спасов

Целата вистина околу слуајот кој медиумите блиски до СДСМ и самата СДСМ целосно го политизираше е сосема различна од она што беше пренесувано во текот на целиот ден а се […]