Ознака: Марио Балотели

Сцена

Ја изгуби невиноста со Роналдо, со Балотели има ќерка, а сега се мажи за милијардер!

Италијанската старлета, пејачка и телевизиско лице Рафаела Фико, вниманието на јавноста го привлече со изјавата дека невиноста ја загубила со Кристијано Роналдо.По таа романса влета во креветот и на проблематичниот […]

Меѓународен фудбал

Фулам заинтересиран за Балотели

Говорејќи околу желбите за претстојниот преоден трансфер период, тренерот на Фулам, Мартин Јол, истакна дека би сакал да го ангажира напаѓачот на Манчестер Сити, Марио Балотели. Англиските таблоиди го проценија […]

Занимливости

Балотели платил 2000 евра за такси-превоз

Не престануваат разните пикантерии околу Марио Балотели, фудбалерот на англискиот премиерлигаш Манчестер Сити, најновата сторија вели дека овој фудбалер одлучил да се повози со такси од Манчестер до Лондон и […]

Видео

Тевез до Балотели: Не е чудо што луѓето велат дека си блесав (Видео)

Во серијата на видеа со кои фудбалерите на Манчестер Сити им упатуваат честитки на фановите на овој тим за божиќните празници, Карлос Тевез го учи Марио Балотели како се спрема […]

Меѓународен фудбал

Видео: Среќна Нова ви посакува „Супер Марио“

Напаѓачот на Манчестер Сити им посака Среќна Нова година и Божиќни празници на сите навивачи на клубот. „Супер Марио“ е еден од фудбалерите кој на навивачите на клубот ќе им […]