Ознака: мајами

Сцена

Дејвид Бекам споделува редок поглед од станот во Мајами, вреден 19 милиони фунти – забележете ја големата фотографија од него

Семејството го купило станот уште во 2020 година. Дејвид и Викторија Бекам го купија својот стан во Мајами вреден 19 милиони фунти уште во 2020 година, но ретко го покажуваа […]

Занимливости

Се облекол како „смрт“ и ги плашел луѓето на плажа, поради корона вирусот

Адвокат од Мајами пронајде начин како да ги предупреди луѓето на социјална дистанца на плажите во Флорида каде што и покрај коронавирусот тие се отвараат. Адвокатот Даниел Улфелдер тоа го […]

Вести

Џеј Ло заинтересирана за луксузната вила на Лепа Брена во Мајами

Агентите на холивудската пејачка и актерка Џенифер Лопез (50) веќе долго време се распрашуваат за луксузниот имот на пејачката Лепа Брена (59) во Мајами. Српските медиуми пишуваат дека станува збор […]

Занимливости

Ресторан на Македонци е број еден во Мајами и меѓу најдобрите во САД

„Краст“ редовно е меѓу најнаградуваните ресторани во САД. Опен Тејбл во 2017 година го прогласи „Краст“ за прв меѓу 100-те најдобри ресторани во САД. Местото меѓу најдобрите го задржа и […]

Сцена

Ги поседува автомобилите од соништата поради дедо и, а обожава да се слика топлес

Италијанците овие денови го окупираа Мајами.По Џанлука Ваки, кој предизвика внимание со своето мускулесто тело и дружењето со бразилската манекенка Јулија Периро, сите ги засени Елетра Ламборџини(23), една од наследничките на […]

Сцена

Лепа Брена конечно откри: Што навистина се случи со мојата куќа во Мајами

Ураганот Ирма ја погоди Флорида, евакуирани се 6 милиони луѓе. Лепа Брена откри во каква состојба е нејзината вила во МајамиКуќата е во ред! Ви благодарам што се грижите – […]