Ознака: Мечкин Камен

Вести

Владата ќе го слави Илинден со македонски, но и со албански ора и песни

Владата на Република Македонија, националниот празник 2 Август, Илинден ќе го чествува на Мечкин Камен, Крушево. Програмата за чествување на Илинден ќе започне во 10:30 часот со пристигнување на официјалната […]

Македонија

За Илинден од Мечкин Камен ќе се обрати Заев, а не Пендаровски

Во текот на вчерашниот ден настана недоразбирање во однос на одржувањето на Манифестацијата НКС “Десет дена Крушевска Република“, односно преку медиумите беше известено дека претседателот на државата Стево Пендаровски ќе […]

Вести

Празен Мечкин Камен- ненародната власт на чело со терорист газеше врз коските на Илинденците!

Празен Мечкин Камен денес. Едвај 15-тина луѓе беа присутни додека чекореше делегацијата предводена од Талат Џафери алијас. Командант Форина (член на терористичката ОВК)Празен Мечкин Камен. Се прошетаа марионетите на празна […]

Вести

Ефтим Клетников: Со славењето на Илинден со Бугарите ја потврдуваме нивната теза за бугарскиот карактер на востанието

Писателот, поет и претседател на граѓанското здружение „Македонски манифест“ Ефтим Клетников во гостувањето на ТВ Нова го даде својот коментар по посетата на Зоран Заев во Софија и најавите за […]

Вести

Од „Тодор Александров“ реагираат: Заев не беше исвиркан само од нас, туку од целиот македонски народ!

За време на прославата на големиот Македонски празник „Илинден“, лидерот на опозицијата доживеа непријатно искуство при посетата на Мечкин Камен во Крушево, кога беше исвиркан од страна на пристутните граѓани […]

Вести

Заев исвиркан од почеток до крај: НОВО ВИДЕО од срамот на Мечкин Камен

Пред два дена претседателот на СДСМ, кој покажа невидено лицемерие појавувајќи се во Крушево на Мечкин Камен каде што животот го положиле знајни и незнајни херои, борејќи се против тиранијата […]