Ознака: мода

Мода

Четири работи кои треба да ги знаете ако се одлучите да имате боб фризура

Неколку сезона наназад боб е дефинитивно најпопуларната фризура која се поголем број жени решиле да ја пробаат и да направат промена. Меѓутоа, една од основните дилеми на жените кои досега […]

Мода

Стилски модни комбинации во кои доминираат чизмите над колена

Чизмите се нашите омилени модни додатоци за време на зимите, а титулата за најатрактивен модел и оваа сезона им припаѓа на високите чизми. Модните куќи и познатите брендови нудат елегантни, […]

Сцена

Што се случува со кралицата на модата: Нова модна катастрофа на Викторија Бекам

Порано ја напаѓаа дека се облекува премногу едноставно, па познатата дизајнерка сега отиде во друга крајност. Таа претежно се појавуваше во еднобоен аутфит, а најчесто во црно од глава до […]

Мода

Розов мек капут за разбивање на есенската монотонија

Иако времето и понатаму е прекрасно како за есен, ладните температури полека но сигурно пристигнуваат, па затоа е и време да го освежиме својот гардеробер со атрактивни и истовремено удобни […]

Мода

Модни предлози како да ги комбинирате патиките со лежерните есенски изданија

Без разлика дали планирате да одите на кафе во центарот на градот или да одите на патување, патиките се логичен, удобен, а во последно време и многу тренди избор за […]

Мода

Есенски тренд аларм: Пуфкасти ракави во сите комбинации

Трендот ненаметливо започна во сезоната пролет/лето, но се чини дека дефинитивно ќе завладее оваа есен – пуфкастите ракави кои ќе ги видиме во сите можни комбинации – на маици, блузи, […]

Мода

Карираниот капут е безвременско парче

Иако понекогаш зборот “класика” во модната индустрија со себе ја влече титулата на веќе видени парчиња, нејзината најголема предност е во сестраноста, што значи дека, иако безвременските парчиња ќе се […]

Мода

Нов урнебесен моден хит: Чорапи во форма на кокошкини нозе

Најчесто многу е лесно да разбереме зошто некои трендови ги освојуваат социјалните мрежи, без разлика дали ни се допаѓаат или не. Но, во овој случај – едноставно нема објаснување! Луѓето […]

Мода

Топ есенски модни комбинации за сите тренди девојки

Септември е идеално време да ја обновите гардеробата и да го освежите својот шкаф со нови парчиња облека. Трендсетерките и блогерките веќе почнаа да ги покажуваат најголемите есенски хитови, па […]

Сцена

Северина ископира легендарен стајлинг на Мадона од 80-те години

За тоа дека 80-те години се вратија во мода, добро знае и Северина, која тоа го докажа со последното сценско издание. За настап во српскиот град Лесковац, ископирала еден незаборавен […]