Ознака: несоница

Живот

Само половина лажица од овој зачин ќе ви помогне при несоница

Безброј луѓе во светот страдаат од несоница и имаат проблеми со сонот. Поради брзото темпо на живот и лошата исхрана за жал тоа влијае и на квалитетот на сон. Пореметувањето […]

Живот

Како да заспиете за помалку од две минути?

За оние кои страдаат од несоница, Американската армија открива свои специјални методи како да заспиете за помалку од две минути по легнувањето. Тие вклучуваат посебни техники на дишење, опуштање на […]

Живот

Го имате сите во својот дом, а не сте свесни дека предизвикува главоболка и несоница

Сите го имаме дома, неизбежен дел е од секојдневното функционирање, а всушност ни прави голема штета. Рутерот прави да се чувствуваме лошо и омалаксано, особено ако го чуваме во спалната каде […]

Живот

ПОБЕДЕТЕ ЈА НЕСОНИЦАТА! Со овој ТРИК, ќе спиете како бебе!

Милиони луѓе во светот имаат проблем со несоница. Многумина пијат седативи, но постои природен начин за да заспиете за само неколку минути.Доколку ноќите ги поминувате без сон, особено сега на […]

Живот

Не можете да спиете, имате кршливи нокти или косата ви паѓа? Еве што ви недостига!

Заморот и несоницита сугерираат проблеми со  надбубрежните жлезди , жлезди кои го произведуваат хормонот на стресот. Заморот со запек, паѓање на косата, кршливи нокти и дебелеење – покажува дека веројатно […]

Технологија

Против несоницата со “Re-Timer”

После 25 години истражување во областа на несоницата, австралиските научници конечно најдоа решение. Го измислија “Re-Timer”, со кој повторно ќе спиете како бебе без оглед на тоа колку временски зони […]