Ознака: нозе

Нега и убавина

Состојка од кујната за меки и нежни нозе по бричење

Маслиновото масло, една од омилените состојки во кујната, можеби постојано е во битка со кокосовото масло, но според модните блогерките, неговата улога во тоалетот е сè подоминантна. Верувале или не, […]

Сцена

Меган повторно ги прекрши правилата и сите гледаа во нејзините нозе

Војвотката Меган Меркл и принцот Хари во средата вечерта биле на доделување на награди, а изгледот на кралскиот пар повторно беше во центарот на вниманието. Војвотката и овој пат ги […]

Живот

Зошто ни трпнат рацете и нозете и што треба тогаш да направиме?

Вкочанетост, трпнење, „мртва рака”, неосетливост во стапалата … како сакате наречете го, ова чувство ни е познато на сите. Стапалата, дланките, рацете и нозете се деловите на телото кои најчесто […]

Живот

Еве зошто е важно да ги масирате нозете пред да одите во кревет!

Најдобрата техника за опуштање е масажата. Уште поубаво е кога самите можете да си го пружите ова задоволство. Масирањето на стапалата има позитивен ефект на целокупното здравје.Масажата ја подобрува циркулацијата […]

Занимливости

Сите жени ги прекрстуваат нозете, но не сте свесни што може да си предизвикате со тоа!

Нема сомнеж дека се работи за елегантна и секси позиција, барем кај жените, но што му правите на телото во тие моменти кога сакате да изгледате поженствено?1. Тоа што сте […]

Живот

Според кинезите, жените со вакви нозе не се добри снаи!

Според древните верувања на Кинезите, стапалата  се огледало на личноста, дали е добар или лош и слично.Палец Ако е подолг од останатите на стапалото, тоа кажува дека се работи за паметна […]

Сцена

Погледнете како изгледала Драгана Мирковиќ на почетокот на кариерата: Голите нозе во прв план…

Една од фотографиите  која привлекла  внимание во јавноста настанала во  далечната 1993 година, а на неа е српската пејачка Драгана Мирковиќ.Една од најпопуларните српски пејачки ја започнала својата кариера пред […]

Живот

НЕ ТРОШЕТЕ ПАРИ НА ПЕДИКИР: Со помош на само 2 состојки од кујната, нозете ќе ви изгледаат совршено

Домашен лек кој е совршен за вашите нозе да изгледаат совршено.Состојки: 4 шолји млеко 3 лажици прашок за пециво Подготовка: Прво, загрејте го млекото, а потоа ставете во сад кој […]