Ознака: сека алексиќ

Сцена

Сека Алексиќ откри дали ставила силикони!

Откако во медиумите се појави папарацо фотографија од бујното деколте на Сека Алексиќ, во медиумите почнаа да кружат гласини дека пејачката посетила пластичен хириург. Сека Алексиќ не престанува да го […]

Сцена

Катастрофа: Пејачката мислеше дека е посебна, ама згреши

Пејачката Сека Алексиќ редовно на своите следбеници на Инстаграм им сервира модно дефиле од гардеробата која ја има во својот огромен плакар.Но, секој може да погреши во изборот на облека, […]

Сцена

Детска бајка: Ѕирнете во нејзиниот новогодишно украсен дом

Тоа дека пејачката Сека Алексиќ умее својот дом да го украси толку убаво што и најголемите дизјнери ќе ѝ звидат е познато уште одамна.Меѓутоа, откако стана мајка особено обрнува внимание […]

Сцена

Сека: Деколте и шлиц од кои “боли глава“

Сека Алексиќ позираше без грам шминка, но го истакна своите физички атрибути.Тоа беше доволно да предизвика бројни коментари на социјалните мрежи. Пејачката која во минатото често качуваше и намалуваше килограми, […]

Живот

Сека Алексиќ објави емотивен статус на фејсбук!

Пејачката Сека Алексиќ, пред точно една година, на денешен ден на свет го донесе својот син Јавов.Тој денеска ќе аполни една година, а популарната пејачка на свокот профил објави емотивна […]