Ознака: Солза Грчева

Политички партии

Солза Грчева: Апасиев не е никаков левичар, тој е продолжена рака на ВМРО

Солза Грчева: Апасиев не е никаков левичар, тој е продолжена рака на ВМРО Во последната емисија „Во Центар“, на Васко Ефтов, вечерва гостуваа лидерот на партијата Интегра, Љупчо Ристовски и […]

Македонија

Грчева: Ќе ме утепаа што не гласав за Ката Прасиќи, а сега им е “ин“ да плукаат по неа

Солза Грчева, поранешна пратеничка и актуелна претседателка на Глас за Македонија потсети на нападите кои ги добиваше затоа што се спротистави Катица Јанева да биде претседател на Специјалното јавно обвинителство. […]

Македонија

Грчева: Државата вакви ја водат? Па ова е сè за Алкатраз!

Овие се обидуваат да не направат сите малоумни. Како може Специјален Јавен Обвинител да изгуби телефон, а да не пријави веднаш? Секакви доверливи разговори и пораки значи можат да дојдат […]

Издвојуваме

Кој проневери 100.000 долари од емиграцијата?

Од иницијативата БОЈКОТИРАМ на својата фан страна на фејсбук објавија шокантни тврдења. Ги пренесуваме во целост: Досега молчевме за да не правиме раздор. Името го сменивме поради профитерите! Кој проневери […]

Издвојуваме

АПЕЛ НА МАКЕДОНЦИТЕ ОД АВСТРАЛИЈА, КАНАДА И ЕВРОПА ЗА ОБЕДИНУВАЊЕ

АПЕЛ НА МАКЕДОНЦИТЕ ОД АВСТРАЛИЈА, КАНАДА И ЕВРОПА ЗА ОБЕДИНУВАЊЕ НА СИТЕ КОИ СЕ СПРОТИВСТАВУВААТ НА АНТИ-МАКЕДОНСКИОТ РЕЖИМ До: #Бојкотирам Уставни Измени Филип Петровски, ВМРО – ДПМНЕ Тодор Петров, Претседател, Светски Македонски […]

Вести Мислења

Русиве стварно претераа со мешање, еве ги имињата

Солза Грчева познат борец против референдумот и политиките на оваа сосила наметната влада денес објави интересен статус на својот ФБ профил. Русиве стварно претераа со мешање во референдумот. Еве го […]

Избор на уредникот

Филип Петровски: Навреме предупредив за катастрофата

Статус на Филип Петровски од март оваа година. Каде што го деконструира местењето на конгресот визави денешната погубна политичка состојба во која што се наоѓа Македонија, а истовремено придружена со […]

Македонија Политички партии

Дали Мицковски ќе биде херојски соучесник во предавството на Македонија?

Поминува речиси една недела од кога Зоран Заев во својство на претседател на Владата на Република Македонија обзнани дека името ќе биде променето во Северна Македонија за севкупна употреба, со […]

Избор на уредникот

Митингот на 2 јуни беше класична манипулација

Викендов помина во една многу еуфорична атмосфера на фб, со многу заблагодарувања на Господ, на нашиот јужен сосед за тоа што ни го “спасиле” Името! Меѓутоа ако направиме подлабока анализа […]

Избор на уредникот

Сајтот Коложег праша: кој ќе ја одбрани Македонија?

Така што во Македонија на официјалната внатрешна политичка сцена остана идеолошка пустош и само две клиентелистички врхушки на ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ, купени и уценети од Дип Стејт, и двете без […]

Вести

Новата влада е инклузивна за поранешните коалициони партнери на Груевски, а строго ексклузивна за луѓе кои ја терале опозициската агенда

Поранешната пратеничка Солза Грчева на гостувањето на Канал 5 изјави дека не верува во инклузивноста на новата влада предводена од Социјалдемократскиот Сојуз.Грчева во изјавата вели дека не верува дека новата […]