Ознака: старец

Живот

Што сеете, тоа ќе жнеете: Моќна поука од приказната за старецот и дрвената чинија

Еден истоштен стар човек отишол да живее со синот, неговата сопруга и 4-годишниот внук. Рацете на старецот се треселе, неговиот вид бил заматен, а неговото движење бавно. Тие секогаш јаделе […]

Занимливости Технологија

Емотивно видео: Старец побара од полицаецот да му купи леб

Агенцијата Анадолу постираше видео на кое еден стар дедо кој поради коронавирусот не може да излегува и да оди до продавница, замоли полицаец да му купи леб. Емотивни моменти предизвика […]

Занимливости

Старец ја замолил келнерката да му ја исече храната: Не ни претпоставувала дека потоа ќе се случи нешто кое ќе и го промени животот

Еден мал чин на љубезност на една келнерка во Тексас и донел 16.000 долари. 18-годишната Евони Вилиамс работи во ресторан каде пред неколку дена еден старец ја замолил да му […]

Сцена

Сите се прашуваа што бара оваа убавица со таков старец, но еве што изјави таа…

Манекенката Ксенија Дели ниже големи успеси во светот на модата. Сепак најпозната е поради бракот со египетскиот милионер Осами Фатиј Рабаху АЛ- Шарифо.Светот дозна за неа  во 2016 година кога […]

Живот

Исповед на спонзоруша: Во врска сум со богат старец, ми угодува во се, а кога имаме секс..

Таа има 28 години, а тој неодамна наполни 70. Девојката од малото место место на Јадранот раскажа поради што се соглсила на брак со маж кој може да и биде […]

Живот

„Ќе се омажам за старец, богат е и ме сака, а веќе го губи помнењето“

Девојка од мало место на Јадранот запознала 70- годишен богаташ додека чистела апартмани по Истра. Во  него  ја видела својата прилика да побегне од сиромаштијата.Таа има само 28 години, а […]