Ознака: топчиња

Кулинарство

Топчиња без тронка маснотии, а сигурно ќе ви успеат

Мали  фини  топчиња, лапни  голтни. Совршени  за престоните празници Состојки: 300гр кекси  со  вкус на какао 150мл  сок од портокал 1 ванила шеќер 2 големи лажици  мармалад од портокал Рендана […]

Кулинарство

И Моцарт би ги јадел: Рецепт за топчиња од чоколадо и марципан

Ви носиме рецепт за пралини по примерот на познатите Моцарт топчиња од Салцбург, кој ќе им се допадне на сите љубители на чоколадо, ф’стак и марципан. Добар апетит! Состојки за […]

Живот

2 тениски топчиња ќе ви помогнат да се ослободите од болки во грбот!

2 тениски топчиња ќе ви помогнат да се ослободите од болки во грбот! Толку едноставно а проверено функционира! Повеќето луѓе трпат болки во грбот, често поради природата на нивната работа […]

Кулинарство

Супер лесно мезе: Брзи мини топчиња кои сите ќе ги обожаваат

Три главни состојки и многу, многу ароматни варијации… овие мали колоритни топчиња ќе ја разубават вашата трпеза, ќе ги задржат погледите на сите околу неа, а вас нема ниту да […]

Кулинарство

Ќе ви требаат само 15 минути: Подгответе ги овие превкусни топчиња со топено сирење

Подгответе си нешто брзо кое ќе ги задоволи апетитите на целото семејство.Сочни моцарела топчиња со лук. Како да ги подготвите? Потребни состојки: 8 чешниња лук 1 лажица оригано 3 лажици […]