Ознака: тузла

Вести Македонија

Утрово најзагаден град во Европа е Битола

И утрово во Македонија е регистрирана екстремна загаденост со високи концентрации на штетните ПМ10 честички. Во Бардовци загаденоста е 174 микрограми, на Водно 232, во Кисела Вода 383, во Драчево 232, а […]

Сцена

Солзи и запросување на спектакуларниот концерт на Марија Шерифовиќ во Тузла!

Вечерта во сабота и покрај лошите временски услови, односно невремето кое го зафати речиси целиот Балкан Марија Шерифовиќ одржа спектакуларен концерт во салата “Мејдан“ во Тузла. Со своите неверојатни гласовни […]

Сцена

Момчето кое ПЛАЧЕШЕ во Ѕвездите на Гранд си ја отвори душата: Социјален случај сум, живеев во куќа без струја, а девојките ме одбиваа бидејќи…

Алмир се огласи на Фејсбук и ја објави својата тажна животна приказна.Алмир Зукиќ е момче од Тузла кој оваа сабота се претстави во Ѕвездите на Гранд, а најверојатно на сите […]

Контроверзни фајлови

МОРНИЧАВ НАСТАН НА ГРОБИШТА: Трчав во глуво доба од ноќта и одеднаш…

Млада девојка од Тузла се обратила со приказна за која тврди дека е вистинита и која прилично ја исплашила.Посведочила за случај од пред неколку вечери под услов на анонимност и […]

Балкан

ПОЛИЦИЈАТА ЈА УАПСИ „ДЕВОЈКАТА ВО БЕЛО“ ШТО СЕЕШЕ СТРАВ: Еве кој стои зад тоа!

Веќе извесно време се зборуваше дека по Грачаница кај Тузла, во раните часови се шета девојка во бел фустан. Досега, сите мислеле дека станува збор за шега.Некои раскажувале и најразлични […]

Вести

Фото: Зошто за Героски шампонот во Тузла е вандализам, а бојата во фонтаната во Скопје револуција?

Двојните стандарди на опозициските медиумски перјаници веќе од поодамна добро и се познати на јавноста. Тоа уште еднаш се потврди со напис на соросовиот портал „Плусинфо“.Имено, на сајтот чиј главен […]

Балкан

ШОКАНТЕН СЛУЧАЈ: Девојче дошло да се породи. Лекарите се изненадиле од возраста!

14-годишно девојче отишло да се породи на Гинекологија во Тузла. Таа била најмладата мајка за минатата година во овој регион.Од болницата велат дека, за жал, последниве години имаат зголемен број […]