Ознака: уживање

Живот

Зачинето есенско кафе што ќе ви ја стопли душата

Потребни состојки: 350 милилитри свежо подготвено црно кафе 1 супена лажица органски путер 1 супена лажица незасладен сируп од ванила или карамела 1 кафена лажичка микс од зачини (рецептот е […]

Живот

Кофеински пунч за незаборавни предновогодишни викенди

Зачинете го вашиот нов омилен алкохолен пијалак Потребни состојки: 4 јајца 2 супени лажици лимонов сок 1/8 кафена лажичка сол 120 милилитри слатка павлака 900 милилитри млеко 2 супени лажици […]

Кулинарство

Рецепт за напиток кој ќе ги растера сивите есенски облаци

За многумина, омилениот напиток во есенските и зимските денови е топлото чоколадо, а освен одличниот вкус, неколку голтки од овој кремаст пијалак ќе му пружи заштита на кардиоваскуларниот систем, ќе […]

Љубов и секс

Дали знаете?Жените најмногу уживаат во сексот во 30тите…

Најновите анализи и анкети спроведени во голем дел од светот, јасно укажуваат дека дамите во 30тите години, најмногу уживаат во сексот. Можеби е чудно по малку, бидејќи златните години на […]