Ознака: утре

Македонија

Градскиот превоз во Скопје утре со неделен возен ред

ЈСП Скопје информира дека утре, среда, поради државниот празник 23 Октомври- Ден на македонската револуционерна борба, автобусите од јавниот превоз ќе сообраќаат по неделен возен ред. Дежурни ќе бидат три […]

Македонија

Без струја утре ќе останат неколку скопски општини

Поради техничките зафати во дистрибутивната електро мрежа, без електрична енергија утре ќе бидат корисниците од општините Сарај, Ѓорче Петров и Карпош. Како што информира Регионалниот центар за управување со кризи […]

Македонија

Неколку скопски општини утре ќе останат без струја

Според информациите од „ЕВН Македонија“ АД утре, (среда) се планирани технички зафати во електро-системот во Град Скопје, односно во неколку скопски општини. • во периодот од 09:00 до 15:00 часот […]

Живот

Утре без струја ќе останат овие скопски општини

Од „ЕВН Македонија“ информира дека за ден 09.10.2019 година (четврток) се планирани технички зафати во електро-системот и без електрична енергија ќе останат делови од повеќе скопски општини. • во периодот […]

Македонија

Проверете дали сте меѓу тие кои утре ќе останат без струја

Од „ЕВН Македонија“ АД информираат дека заради технички зафати во дистрибутивната електро мрежа, без електрична енергија утре ќе останат делови од неколку скопски општини. • Во време од 08.30 до […]

Живот

Утре ЈСП ќе вози без пари

По повод манифестацијата „Бела ноќ“, граѓаните утре ќе можат да го користат јавниот превоз бесплатно, информираат од Јавното сообраќајно претпријатие – ЈСП. Бесплатниот превоз, како што појснуваат оттаму, ќе важи […]

Живот

Проверете дали сте меѓу тие кои утре ќе останат без струја

Од „ЕВН Македонија“ АД информираат дека утре се планирани следните технички зафати во електро-системот во Град Скопје: -во периодот од 04:00-06:00 часот корисниците од селата: Стајковци (општина Г.Баба), Арачиново (општина […]

Вести Македонија

Денес попладне и утре нестабилно со над 20 литри дожд и грмежи

За денес попладне и утре метеоролозите најавуваат нестабилно време со повремени врнежи од дожд. На места тие ќе надминат и 20 литри на метар квадратен. Под влијание на влажен бран од Медитеранот, времето денес попладне […]

Живот

Проверете дали утре ќе имате струја

Поради технички зафати во дистрибутивната електро мрежа утре без електрична енергија ќе останат дел од општините Чучер Сандево, Шуто Оризари, Карпош и Гази Баба. Од РЦУК Скопје информираат дека утре […]

Живот

Утре е голем празник, Рождество на Пресвета Богородица – Мала Богородица

Рождество на Пресвета Богородица (познат и како Мала Богородица) е еден од најголемите празници на Православната Црква. Црквата го востановила овој празник поради посебното значење што го има пресвета Богородица, […]