Ознака: феномен

Издвојуваме

5 КОРЕЈСКИ ТАЈНИ ЗА УБАВА И ЗДРАВА КОЖА

Кореjската козметика е феномен во последните години. Таа е синоним на висококвалитетни производи по пристапни цени, не употребува парабени и избегнува штетни хемиски состојки. Наместо тоа се насочува кон природата и применува […]

Живот

БИЗАРЕН МЕДИЦИНСКИ ФЕНОМЕН: Како е можно БЛИЗНАЦИ да имаат РАЗЛИЧЕН ТАТКО?

Близнаци кои не се потполно во сродство се премногу редок феномен,а еве како може да дојде до него.Запознаени сме со тоа дека постојат премногу медицински феномени,но овој е премногу специфичен,бидејќи […]

Занимливости

ПО 500 ГОДИНИ: Вечерва човештвото ќе сведочи на ретка појава!

Благодарение на помрачувањето на Месечината во време на најдолгата ноќ оваа година, човештвото ќе сведочи на најтемната ноќ во последните 500 години.Сенката на Земјата вечерва ќе почне да ја покрива […]

Занимливости

Во петок црна Месечина ќе се појави на небото. Крајот доаѓа!

Ретката астрономска појава црна Месечина, овој петок ќе се појави на небото над западната хемисфера.Последниот ден од септември ќе биде празник за љубителите на астрономските појави, најавуваат научниците, бидејќи на […]

Занимливости

Таен експеримент на нацистите: Во Кандидо Годои се раѓаат само синооки и русокоси близнаци

Вишата раса луѓе, според перцепциите на нацистите се синооки и русокоси Германци, како што впрочем изгледаат сите жители во едно бразилско гратче. Она што е најчудно, е што во тоа […]

Живот

Мистериозна црна дамка предизвика дури 1800 смртни случаи за 5 години!

Ла манха негра, црна и растеглива супстанца, првпат се појавила во 1986 година на улица во Каракас. Се обидувале да ја отстранат на разни начини, но секогаш се враќала.Црната дамка […]