Ознака: фустан

Сцена

Меланија Трамп ги изненади модните критичари со нејзината необична облека

Првата дама, која заедно со нејзиниот сопруг е во посета на Кина, се појави во црн фустан со розови цветни мотиви. Автори на облеката вредна 3.000 долари се нејзините омилени […]

Занимливости

Водителка среде емисија го крена фустанот

Романската ТВ водителка Илинка Вандичи ги шокираше гледачите кога на снимање на емисијата панично го крена фустанчето и го покажа долниот веш. Мислела дека внатре влегол пајак.Натпреварувачите, но и оние […]

Сцена

СИТЕ ОЧИ ВО НЕА: Александра Пријовиќ во најубаво издание досега

Популарната српска пејачка Александра Пријовиќ синоќа се појави на луксузна свадба во Црна Гора.Млада пејачка за таа прослава се потруди да изгледа одлично.. На социјалната мрежа Инстаграм, Александра се пофали […]

Сцена

Сите зборуваат за фустанот на Хајди Клум

Во Инглвуд, Калифорнија, во неделата беа доделени Видео музичките награди на MTV. На манифестацијата беа наградени најуспешните во музичката индустрија за изминатата година.Популарната манекенка Хајди Клум се појави во провиден […]

Сцена

Нова незгода на концертот на Брена во Охрид: Овој пат не падна, ама и пукна фустанот

Најголемата ѕвезда на Балканот, Лепа Брена на концертот во Градиште пееше со распаран фустан. Работ од фустанот напукнал, а естрадната кралица професионално го доврши концертот на задоволство на сите присутни. Лепа […]

Живот

За само 2 секунди доби двојно побујно деколте, еве како!

Можеби  е ова начин себеси да си ја остварите желбата  и за новогодишната журка   гордо да го носите фустанот  со многу  длабоко  деколте.Ријалити  ѕвездата Оливија Бакланд на својот Инстаграм  профил […]