Ознака: фустан

Сцена

Меган Маркл во впечатливо издание

Војвотката и војводата од Сасекс присуствувале на приемот наречен “Your Commonwealth” кој се одржал во лондонската кралска палата Марлборо, седиште на Секретаријатот на Комонвелтот. Меган Маркл и принцот Хари се […]

Сцена

Фустанот на Брена „позајмен“

Балканската ѕвезда Лепа Брена во текот на свадбата на посинокот Филип и колешката Александра се преслекувала три пати, сменила три фустани. За венчавката во црквата „Василиј Острошки“ Брена избрала фустан, […]

Сцена

Славната пејачка неспристојно облечена се сретнала со принцот Вилијам

Славната пејачка Кајли Миног на еден настан во Лондон се сретна со принц Вилијам, а Интернет се вжешти од коментари на сметка на нејзиниот стајлинг. Кајли очигледно беше мошне возбудена […]

Сцена

Исповед на Луна Џогани: Цеца наместо да го фрли фустанот ми го подари и јас го облеков на матура

Ќерката на Анабела Атијас, Луна Џогани неодамна призна дека со семејството Ражнатовиќ иако не е во добри односи за нив има само најдобро мислење. Блогерката расплакувајќи се раскажуваше за својата […]

Сцена

Јована Јоксимовиќ на свадба носеше елегантна тоалета, но сандалите и беа голема грешка

Жељко Јоксимовиќ и неговата сопруга Јована, се појавија како гости на многу коментираната свадба на ќерката на поранешниот југословенски фудбалер Пикси. Меѓу многуте познати личности се најдоа и тие, а […]

Сцена

Мидлтон ептен го згреши фустанот за кралската свадба

Дамите кои присустуваа на венчавката на Меган и принцот Хари најчесто беа облечени во многу интересни креации со едноставен крој, но со живи бои. Пипа Мидлтон, сестрата на војвотката од […]

Сцена

Тања Савиќ и Милица Павловиќ се облекоа исто: Која е подобра?

Милица Павловиќ и Тања Савиќ се две познати пејачки на Гранд, една со побогата, другата со помала кариера. Популарната пејачка Тања Савиќ неодамна се врати во Србија и гостува во […]

Живот

Оваа девојка сакаше да се пофали со новото фустанче, но сите се згрозија од неа

Оваа девојка сакаше да се пофали со новото фустанче и со својот секси изглед.Но, кога ја објави фотографијата на интернет, реакциите беа многу лоши.Имено, девојката која позира пред огледало навистина […]