Ознака: фустан

Сцена

Лејди Гага во моќен фустан со шлиц покажа премногу- дали ѕвездата се „запуштила“ таму долу

Една од најголемите планетарни ѕвезди Лејди Гага последниве неколку денови го воодушевува светот со елегантните изданија во кои таа се појавува. Истото се случи и овој пат кога таа во […]

Мода

Ова е најубавиот фустан од црвениот тепих во 2018

На „модниот Оскар“ одржан во Лондон, неодамна се прогласени најдобрите дизајнери и модели на годината, а избран беше и главниот фустан за 2018 година. Мислењето на експертите од модната индустрија […]

Сцена

Адријана Лима најдобро знае како се носи ваков фустан

Бразилската манекенка Адријана Лима пред две недели за последен пат прошета по пистата за Victoria’s Secret. По 20 години кариера како Ангел на најпознатиот бренд за долна облека на светот, […]

Сцена

Само Емина го може ова: Облече “едноставно“ парче, а на неа изгледа како да чини милион долари

Убавата пејачка Емина Јаховиќ претставува модна икона кај девојките и жените. Со своето најново издание докажа дека заслужено претставува пример за тоа како треба да се изгледа.   View this […]

Мода

Фустанот по кој полудеа славните: Го носеа Лејди Ди и Кејт, а потоа и овие ѕвезди

Тегет фустан со точкест принт и бели јаки се протна во плакарите на многу славни дами. Креацијата од Александра Рич беше моден избор на војвотката Кетрин за кралските портрети по […]

Сцена

Дара Бубамара позираше во целосно провиден фустан

Познатата пејачка Дара Бубамара ги изненади фановите откако пред публиката во еден ноќен клуб во Белград се појавила во комбинација која била повеќе од провокативна. Фановите пејачката ги почести со […]