Ознака: Џес Бејли

Македонија

Бејли: „Благодарам Северна Македонија за вашето гостопримство, пријателство и љубезност”

  Американскиот амбасадор, Џес Бејли си заминува од земјава. Тој спреку Твитер се заблагодари пишувајќи: „Благодарам Северна Македонија за вашето гостопримство, пријателство и љубезност. До следно видување – се гледаме!“. […]

Македонија

Проштална средба Заев – Бејли

Нашата земја и САД на најдобар можен начин го потврдија стратешкото партнерство, порача премиерот Зоран Заев на вечерашната проштална средба со амбасадорот на Соединетите Американски Држави Џес Бејли. Премиерот Заев, […]

Македонија

Кривичен суд го објави писмото на амбасадорот Џес Бејли

Првиот човек на Кривичен, Иван Џолев веќе објави дека комуницирал со Американската амбасада во Скопје и добил дозвола да го објави писмото од амбасадорот Бејли. Е па, писмото е објавено, […]

Вести

Доаѓа нова амбасародка на Калето, Бејли си заминува

Американскиот амбасадор Џес Бејли до крајот на годинава си заминува од функцијата во Македонија, а на негово место доаѓа досегашниот заменик амбасадор од Атина Мери Кејти Бирнс,  се дознава од […]

Вести Мислења

Русиве стварно претераа со мешање, еве ги имињата

Солза Грчева познат борец против референдумот и политиките на оваа сосила наметната влада денес објави интересен статус на својот ФБ профил. Русиве стварно претераа со мешање во референдумот. Еве го […]

Вести

Каде се Бејли и Гарет да го осудат обидот за убиство на Тодоров?

Ниту четири дена по обидот за убиство на висoкиот фунционер на ВМРО-ДПМНЕ, довчерашен министер за здравство и заменик претседател на Владата, Никола Тодоров, странските амбасадори во земјава не излегоа со […]

Вести

Бејли го направи Заев премиер, сега и му честита

Зоран Заев не победи на изборите, стана премиер благодарение на безрезервната поддршка од странски амбасадор, кој го инсталираше за претседател на Владата и покрај изборниот пораз. Дека Заев нема поддршка […]

Вести

Дали Бејли ја составува новата тиранска влада во Македонија?!

Најавите на лидерот на социјалдемократите, Зоран Заев беа дека денеска ќе се знае составот на идната Влада. Но, тоа не се случи. Додека Заев преговараше со лидерот на БЕСА, Билал Касами, […]

Вести

ГО НЕМА БЕЈЛИ ДА СЕ ИЗРАДУВА: Наместо „џокерот“ од Кале, со честитки до Заев се појави вршител на должноста амбасадор на САД?!

Џес Бејли ниту не успеа да му се изнарадува во живо на производот од неговата “невозможна мисија“ во Македонија. Му честита во живо на Џафери, но не успеа на Заев.Најнова […]

Вести

Хојт Ји и Бејли не ја одразуваат политиката на Трамп- Колумна на Џејсон Мико

Во 2003 година, поранешниот американски конгресмен Њут Гингрич, кој беше спикер во Претставничкиот дом од 1995-1999 година, одржа говор во конзервативниот тинк-тенк „Американ ентерпрајз институт“ во Вашингтон. Неговиот говор беше наречен […]