Ознака: Џес Бејли

Македонија

Бејли: „Благодарам Северна Македонија за вашето гостопримство, пријателство и љубезност”

  Американскиот амбасадор, Џес Бејли си заминува од земјава. Тој спреку Твитер се заблагодари пишувајќи: „Благодарам Северна Македонија за вашето гостопримство, пријателство и љубезност. До следно видување – се гледаме!“. […]

Македонија

Проштална средба Заев – Бејли

Нашата земја и САД на најдобар можен начин го потврдија стратешкото партнерство, порача премиерот Зоран Заев на вечерашната проштална средба со амбасадорот на Соединетите Американски Држави Џес Бејли. Премиерот Заев, […]

Македонија

Кривичен суд го објави писмото на амбасадорот Џес Бејли

Првиот човек на Кривичен, Иван Џолев веќе објави дека комуницирал со Американската амбасада во Скопје и добил дозвола да го објави писмото од амбасадорот Бејли. Е па, писмото е објавено, […]

Вести

Доаѓа нова амбасародка на Калето, Бејли си заминува

Американскиот амбасадор Џес Бејли до крајот на годинава си заминува од функцијата во Македонија, а на негово место доаѓа досегашниот заменик амбасадор од Атина Мери Кејти Бирнс,  се дознава од […]

Вести Мислења

Русиве стварно претераа со мешање, еве ги имињата

Солза Грчева познат борец против референдумот и политиките на оваа сосила наметната влада денес објави интересен статус на својот ФБ профил. Русиве стварно претераа со мешање во референдумот. Еве го […]

Вести

Каде се Бејли и Гарет да го осудат обидот за убиство на Тодоров?

Ниту четири дена по обидот за убиство на висoкиот фунционер на ВМРО-ДПМНЕ, довчерашен министер за здравство и заменик претседател на Владата, Никола Тодоров, странските амбасадори во земјава не излегоа со […]