Повторно откажан концерт на Оливер Драгојевиќ

Пејачот Оливер Драгоевиќ е приморан да ги откаже најавените концерти поради здраствени причини.

img

– Драгоевиќ е присилен поради здраствени причини да ги откаже сплитските концерти на кои многу им се израдува дека ќе се случат.

Оливер, како што веќе јавноста знае, се бори со тешката болест и поради тоа ќе се откажат концерите  се до завршетокот на лекувањето, се наведува во соопштението од тимот на славниот пејач од Сплит на кого  летово му беше дијагнoстициран ракот на белите дробови.

Тагови:

Facebook impact:

Објавено петок, 08 декември 2017 05:20:00
Напишано од Вероника


Последни вести