Пример за бранење на боите на државата: Владо Илиевски ти благодариме за сѐ!

Капитенот на македонските кошаркари Владо Илиевски, се повлече од репрезентативниот дрес.

img

Мечот со Словенија на Евробаскет 2015-та беше негов последен во дресот на Македонија. Владо Илиевски имаше емотивно простување.

Илиевски многу ја задолжи спортската јавност и секогаш беше вистински пример како се бранат боите на државата.

На Јутјуб се појави видео за Владо Илиевски со наслов „Ти благодариме за сѐ“, потпишано од Мартинез македон.

Тагови:

Facebook impact:

Објавено петок, 11 септември 2015 12:30:00
Напишано од Ирина


Последни вести