Автор: Пулс24

Вести

Најава за забрана за полуавтоматско оружје за цивили во САД

Сенаторката од редовите на демократите, Дијана Фајнстин соопшти дека има намера да предложи закон со кој би се забранило производството за полуавтоматско оружје за цивилна употреба. Најавата за ваквиот предлог […]

Занимливости

Хумано и бизарно – 40 годишна жена дои два тигра

Хила Хатеј (40) од Мјанмар се одлучи да направи необичен гест. Имено, таа работи во зоолошка градина каде една тигрица неодамна уби едно од своите новороденчиња.   Стравувајќи дека другите […]

Црна хроника

Разнесен стан во Сплит, еден повреден

Во зграда во Сплит, на четврти кат експлодирал стан, во понеделник околу 9.20 часот, при што е повреден еден човек, пренесуваат хрватските медиуми. Најверојатно експлодирала плинска боца. Во станот имало […]

Сцена

Емил Арсов е во главна улога

Ексклузивецот на Mak Music продукција Емил Арсов го сними спотот за песната ,,Главна Улога'' со која настапи на овогодинешното издание на Макфест.  Спотот изобилува со секси сцени,каде што покрај Емил […]

Занимливости

Хороскопот ни диктира какви ќе бидеме кога ќе остареме

Карактеристиките типични за некој астролошки знак во младоста понекогаш може да се претворат во својата спротивност “во староста”. Ви претставуваме анализа на карактеристиките, во согласност со хороскопот, од младоста па […]

Сцена

Наша старлета се претстави на изборот за Miss Erotic Model

Нашата атрактивна старлета Драгана Спасовска одлично се претстави на изборот за „Miss Erotic Model“ кој се одржа во соседна Бугарија. Во продолжение погледнете како изгледаше нашата старлета на изборот.