Автор: Marija

Живот

Ќерка му се фотографирала во провокативни пози, па таткото одлучи да го “возврати ударот“

Како и сите девојки на нејзина возраст, така и таа сакала на социјалните мрежи да поставува убави фотографии. Во провокативни пози, таа се фотографирала секој ден. Нејзиниот татко ги погледнал […]

Сцена

Прочитајте ја биографијата на Ванчо Петрушевски

Џинот од македонската актерска сцена својата кариера ја помина токму во Драмски театар уште од 1975 година и остави безброј актерски остварувања. Комеморацијата за Ванчо Петрушевски ќе се одржи утре […]

Живот

Магична вода за топење маснотии: За 7 дена го отстранува вишокот килограми!

Многу луѓе го имаат истиот проблем – вишок килограми во пределот на стомакот. За среќа, пронајден е рецептот што ќе ви помогне да го решите овој проблем. Со оваа напивка […]

Вести

И по 17 години никој не одговара за крвничкото убиство на Трпковски и Илиевски во мотелот „Бриони“

Две недели по потпишувањето на Рамковсниот Охридски договор, кој требаше да стави крај на военото дејствување на паравоената ОНА, на 26 август беа убиени Светослав Трпковски и Боге Илиевски. И […]

Сцена

Во понеделник ќе бидат комеморацијата и погребот на Ванчо Петрушевски

Комеморацијата за актерот Ванчо Петрушевски кој почина вчера на 67 години, ќе се одржи во понеделник во 10 часот во неговиот матичен Драмски театар, изјавил за СДК в.д директорот на […]

Живот

10 сеќавања што треба да ги направите во 20-тите за да не ви биде криво подоцна во животот

1. Одете на спонтано патување со автомобил Отворен пат, разгорена душа и група пријатели желна за авантури. Покрај парите за гориво и вкусните грицки, ова се клучните нешта што ви […]

Живот

8 видови депилација на бикини зоната и сè што треба да знаете за нив

ШТО Е ДЕПИЛАЦИЈА НА БИКИНИ ЗОНАТА? Ако отстраните само дел од срамните влакна, тогаш станува збор за депилација на бикини зоната. Ако целосно ги отстраните влакната од интимните делови, тогаш […]

Живот

За девојките што обожаваат да трошат: Едноставен трик што ќе ви помогне конечно да заштедите некој денар

Колкупати јасно и гласно сте си кажале самите на себе дека од следен месец сериозно ќе почнете да штедите? Постојат многу начини на кои можете да штедите, но овие методи […]

Живот

5-те најважни броеви што можат да ви го спасат здравјето

1. Крвен притисок Висината на крвниот притисок се менува неколку пати во текот на денот. Овие промени се нормални, а настануваат поради разните процеси во нашето тело. Но, болестите поврзани […]