Ознака: авионска несреќа

Вести

Очевидци за авионската несреќа кај Солунска глава: Го видов авионот. Мал, но многу високо леташе…

Трагедија во воздухот. Семејство од Бугарија загина при авионска несреќа во планински предел кај Солунска глава. Малиот авион „Цесна“ се урна недалеку од Скопје при лошо време. Во него патуваа […]

Вести

Познат олигарх од Бугарија со семејството загина при падот на авионот?

Познат олигарх со семејството биле во авионот кој се сруши попладневно на северната страна на Солунска Глава, над селото Пуста Брезница, се дознава неофицијално. Во моментов екипа на полицијата и […]

Вести

Кога дознале што има во ковчезите решиле празни да ги спуштат- погребани жртвите од авионската несреќа во Етиопиј

Илјадници граѓани и членови на семејствата се собраа на заедничкиот погреб за жртвите на настраданите во недамнешната авионска несреќа во близина на главниот етиописки град, Адис Абебе. Авионот „Етопиан ерлајнс“ […]

Сцена

Ова е убавата ќерка на сопственикот на Лестер која загина со нејзиниот татко

Светските медиуми секојдневно пишуваат за раскошниот живот на ќерката на сопственикот на фудбалскиот клуб Лестер која заедно со нејзиниот татко загинаа во хеликоптерска несреќа во саботата вечерта. Ворамас е родена […]

Вести

Лошото време е причина за падот на воениот авион во Мјанмар

Лошото време е единствената причина за падот на воениот транспортен авион кој минатиот месец се урна во Мјанмар, во Андамско Море, во Југоисточна Азија, заедно со 122 патници и членови […]